Menu

Recenze elipticalu Essential+ (Domyos-Decathlon) za 5 tisíc

IMG_4886

Po 3 týdnech užívání trenažéru čas na krátkou recenzi. Na běhání ve dvou fázích denně nemám, minimálně klouby a šlachy na to nebudou připravené a tak jsem hledal cestu, jak snadno a rychle zařadit tréninkovou fázi podobnou běhu a pošetřit při tom trochu pohybový aparát před otřesy na tvrdém asfaltu a taky jsem hledal cestu, jak urychlit regeneraci nebo mít prostě možnost zahřát svaly před posilováním. 

Recenze hodinek Garmin Fenix 3

img_4196

První hodinky Garmin jsem kupoval v lednu 2013, šlo o model Forerunner 405. Nyní po 4 letech fungování jsem při sundavání z ruky ulomil pásek a nechtělo se mi investovat do nového (590 Kč) s tím, že nevím zda půjde vůbec vyměnit. Navíc by potřebovala vyměnit i baterie, kterou musím každý den dobíjet a výdrž při aktivitě se pohybovala kolem 4 hodin. Takže Forerunner 405 míří do šuplíku a nahrazuje ho model Fenix 3.

Recenze běžeckých bot Mizuno Wave Ultima 7

IMG_1310

Na konci roku 2015 jsem si chtěl pořídit na dlouhé běhy nové „objemovky“ hodně tlumené. Volba padla na Mizuno Wave Ultima v aktuálně prodávané verzi 7. Není moc co recenzovat, jsou to jenom boty. Zatím jsem v nich odběhal 550 km a používám pouze na lehké tréninkové běhy. Jsou hodně těžké (asi přes 300 gramů to bude).

Recenze Compressport podkolenky Full Socks 3D V2.1

IMG_2083

Tvrdý maratonský trénink na tvrdém povrchu mě donutil uvažovat o kompresních ponožkách, protože ty otřesy na asfaltu a při závodech ve městech, třeba půlmaraton v Praze na dlažebních kostkách, Runtour v ČB na kostkách mi docela znepříjemňují pohyb. Navíc při maratonském tréninku běhám skoro každý den a nožky bolí. Už před pár lety v mých začátcích jsem kompresní podkolenky měl (od české firmy Royal Bay), ale od té doby mi lýtko zhublo o několik centimetrů a staré podkolenky mi na noze už nedržely.