Menu

Recenze elipticalu Essential+ (Domyos-Decathlon) za 5 tisíc

Po 3 týdnech užívání trenažéru čas na krátkou recenzi. Na běhání ve dvou fázích denně nemám, minimálně klouby a šlachy na to nebudou připravené a tak jsem hledal cestu, jak snadno a rychle zařadit tréninkovou fázi podobnou běhu a pošetřit při tom trochu pohybový aparát před otřesy na tvrdém asfaltu a taky jsem hledal cestu, jak urychlit regeneraci nebo mít prostě možnost zahřát svaly před posilováním. 

Recenze hodinek Garmin Fenix 3

První hodinky Garmin jsem kupoval v lednu 2013, šlo o model Forerunner 405. Nyní po 4 letech fungování jsem při sundavání z ruky ulomil pásek a nechtělo se mi investovat do nového (590 Kč) s tím, že nevím zda půjde vůbec vyměnit. Navíc by potřebovala vyměnit i baterie, kterou musím každý den dobíjet a výdrž při aktivitě se pohybovala kolem 4 hodin. Takže Forerunner 405 míří do šuplíku a nahrazuje ho model Fenix 3.

Recenze běžeckých bot Mizuno Wave Ultima 7

Na konci roku 2015 jsem si chtěl pořídit na dlouhé běhy nové „objemovky“ hodně tlumené. Volba padla na Mizuno Wave Ultima v aktuálně prodávané verzi 7. Není moc co recenzovat, jsou to jenom boty. Zatím jsem v nich odběhal 550 km a používám pouze na lehké tréninkové běhy. Jsou hodně těžké (asi přes 300 gramů to bude).

Recenze Compressport podkolenky Full Socks 3D V2.1

Tvrdý maratonský trénink na tvrdém povrchu mě donutil uvažovat o kompresních ponožkách, protože ty otřesy na asfaltu a při závodech ve městech, třeba půlmaraton v Praze na dlažebních kostkách, Runtour v ČB na kostkách mi docela znepříjemňují pohyb. Navíc při maratonském tréninku běhám skoro každý den a nožky bolí. Už před pár lety v mých začátcích jsem kompresní podkolenky měl (od české firmy Royal Bay), ale od té doby mi lýtko zhublo o několik centimetrů a staré podkolenky mi na noze už nedržely.