Recenze elipticalu Essential+ (Domyos-Decathlon) za 5 tisíc

Po 3 týdnech užívání trenažéru čas na krátkou recenzi. Na běhání ve dvou fázích denně nemám, minimálně klouby a šlachy na to nebudou připravené a tak jsem hledal cestu, jak snadno a rychle zařadit tréninkovou fázi podobnou běhu a pošetřit při tom trochu pohybový aparát před otřesy na tvrdém asfaltu a taky jsem hledal cestu, jak urychlit regeneraci nebo mít prostě možnost zahřát svaly před posilováním. Volba padla na eliptický trenažér tzv. eliptical. Je to něco jako rotoped, ale do pohybu se zapojují i ruce. Moc jsem nevybíral, zajel jsem do Decathlonu a tam se mě zalíbil takový střední model z výběru elipticalů model Essential+.

IMG_4886

Tento model stál v době koupě (květen 2017) 4999,- Kč, k tomu jsem vzal ještě takovou černou umělou podložku za asi 349 Kč (aby se nezničila podlaha). Montáž doma mi trvala cca hodinu.

Nevýhody

  1. Trenažér má počítač a brzdu, která vyžaduje zapojení do el.zástrčky. Ten kabel fakt překáží.
  2. Při intenzivnějším pohybu trochu vrže a všelijak kroutí, asi způsobené pouze 6 kg zátěžovým kolem, dražší modely mají 8 kg a více.
  3. Zabudovaný měřič tepu měří pomalu a nepřesně (ale většina běžců má sporttester s hrudním pásem jako já, takže tuhle věc nevyužije)

Výhody

  1. Přehledný displej s údaji o čase, zátěži, tempu, kaloriích
  2. Předvolené programy např. 30 minut s automatickým střídáním zátěže 1-3 z 5.
  3. Kolečka pro snadné přesouvání (já to ale nevyužiju, přesouvám eliptical k TV i s podložkou)

Na hodnocení je brzo, ale zatím jsem s trenažérem spokojený. Doporučuju!