Recenze běžeckých bot Salming Distance A2

Moje nové „objemovky“ na dlouhé běhy. Poslední boty, co jsem kupoval byly Salming Speed 3 a jsem s nima spokojený. Takže jsem sáhnul znovu po značce Salming a vybral model Distance ve verzi A2, jedná se o starší model a tomu odpovídá i pěkná cena 1399,- Kč. Je to nejtlumenější bota z nabídky.

salming_distance_a2_men

Sedí dobře, vzal jsem větší velikost 44 2/3 oproti závodním Speed 3 (44), ty mám nadoraz, což u kratších běhů nevadí

salming_distance_a2_men02

Podrážka vhodná na silnici, v terénu se do těch drážek zasekávají malé kamínky. Docela dost tvrdá hlavně při došlapu na patu, pro těžší běžce bych boty asi nedoporučoval

Velikost UK 44 2/3

Velikost UK 9.5, barva gunmetal

Moje boty na objemy (dlouhé běhy) Mizuno Wave Ultima odkroutily 1050 km a pata byla už hodně sjetá, takže řešení je vyhodit a koupit nové. Mizuna byla hodně tlumená, až zbytečně moc. A hlavně děsně drahý (já je neplatil, ale ježíšek za ně musel dát přes 3 tisíce). Už jsem je nechtěl kupovat znova. Hledal jsem náhradu ve výprodejích, šel jsem po starších modelech. Model Distance A3 je o 200 Kč dražší.

Designově se mi nelíbí, ale nejsem ženská, abych řešil barvu. Barva je myslím ideální do blátivého podzimu, nebude na nich vidět špína. Důležitý je poměr cena/výkon. Uvidíme kolik vydrží, doufám že aspoň 1000 km.

Drop pata/špička pouze 5 mm, což je dobrý pro zdravý styl běhu. Takže to nebude asi nicmoc vhodného pro začínající „pataře“ s nadváhou. Vhodný pro vyběhaný gazely.

Váhu jsem neřešil, měla by být kolem 240 gramů. Takže v kategorii „objemovka“ lehké boty.

Zakoupeno 8. listopadu 2016