Recenze běžeckých krosových bot New Balance MT110AP2

Pořídil jsem si nové závodní boty na krosové běhy v terénu. Původní model od značky New Balance už se nevyrábí, tak jsem dlouho hledal náhradu a narazil jsem na tento model MT110AP2, jeden z novějších modelů legendární řady 110. 

IMG_2915

Cena 1450,- Kč ve výprodeji v jednom kamenné obchodě (původní cena na krabici byla 2199,- Kč). V popisu se píše, že jde o rychlý trailový model s nízkým dropem. Drop pata špička by měl být pouze 4 mm. Takže dopad na střed chodidla, tak to mám rád a sedí mi to. A podrážka není tak tlustá, kameny jsou trochu cítit, to se mi také líbí – cítím kontakt s povrchem.  Hmotnost kolem 260 g.

Po prvním oťukání v terénu jsem hned den na to boty prověřil v těžkém horském půlmaratonu na Lipně. Běželo se mi v nich výborně, akorát jsem na jednom mokrém šutru podklouznul a dost blbě spadnul, ale to bych letěl asi i v jiných botách, takže nic proti.

Poměr cena/výkon hodnotím jako vynikající. Design a barva se mi nelíbí, ale na barvu kašlu, důležitá je funkčnost. Navíc po obalení bahnem už tak svítivé nejsou.

IMG_2913