Recenze běžeckých bot New Balance MRC1600B

závodní boty na maratonTyto závodní boty „maratonky“ jsem zakoupil v dubnu 2014 za 1842 Kč.Váha boty je pouhých 163 gramů při velikosti UK10. Běžně dostupné běžecký boty v obchodech váží přes 300 gramů, na závody se doporučují boty pod 250 gramů. Tyhle boty značky New Balance by měli vydržet zhruba 800-1000 kilometrů. Pro mě naprosto dostatečné, používám je pouze na závody a rychlostní tréninky.

Na nohách je skoro necítím, ve srovnání s adiskama Energy Boost (313g) opravdu pocitově na jedničku. A odpružení je také velmi dobré. Mají trochu užší špičku, ale to je stejné u všech závodních modelů. Poměr cena/výkon mi vychází výborně.

Běhá se v nich skvěle. Ale bohužel se mi po 3 závodech a 1 tréninku (dohromady cca 60 km) začala odlepovat podrážka na špičce pravé nohy a musel jsem boty dát na reklamaci. Nyní čekám na vyjádření, prý na to mají 30 dnů.

Tak po roce (13.4.2015) přidávám k recenzi ještě pár poznatků k těmto botám. Mezitím jsem zakoupil druhý pár a na závodech je střídám, takže nevím kolik jsem naběhal kilometrů. Běhám v nich všechny závody, kde to terén aspoň trochu dovolí. Ale stává se mi, že se mi do podrážky zařízne větší kámen a musel jsem už 2x zastavit a šutr z boty vyndat. Jsou to přece jen silniční maratonky. Je dobrý k nim dokoupit lepidlo. V terénu se podrážka rychle ničí a nalepené neklouzavé vrstvy nestačím přilepovat zpátky, pokud je teda rovnou neztrácím po cestě. Celkově ale dojem výborný, je to opravdu lehká závodní bota a poměr cena/výkon je dobrý.