Recenze běžeckých bot Salming Speed 3

Podle oficiálního popisu bot Salming Speed 3 Men jde o lehkou botu pro přirozený běžecký styl. Proti předchozímu modelu má tento model vylepšenou podrážku. 

img_3441
Boty jsem zakoupil na výstavě za výstavní cenu 2700 Kč.

Velikost UK 9 (28 cm), barva oranžová (SHOCKINGORANGE), drop 5 mm. Hodil jsem je na váhu a váží 213 g, což odpovídá popisu na webu, UK 8 prý váží 210 gramů.

Chtěl bych v nich běhat tempové běhy a taky delší závody např. půlmaratony. Podrážka se hodí na různé druhy povrchů, nejsou v ní díry jako v mých závodkách NB (zasekávají se mi do ní kameny), takže v nich půjde běhat všechny závody, kde se střídá asfalt s lesní cestou apod.

Jsou to moje první boty značky Salming. Zkoušel jsem ještě modely Distance a Race, určitě si je koupím taky, až je někde uvidím za dobrou cenu ve výprodeji.

img_3443

Boty jsem vyzkoušel hned druhý den v silničním závodě na 9 km a běželo se mi skvěle. Hlavně na měkčím povrchu (byly tam lesní pasáže) se v nich běží dobře, to zpevnění chodidla mi umožňuje dávat větší sílu do odrazu = větší páka = delší krok = rychlejší tempo. Navíc vypadají dobře, ta oranžová barva je opravdu šokující 🙂

A týden po prvním závodě ve spýdtrojkách jsem s nima zaběhnul i osobák na desítce, takže mohu doporučit. Není to váhově úplně závodní model, spíše tréninková bota. Pro hobby běžce jako jsem já těch 30 gramů navíc proti Race modelu není tolik – mě to vynahradí pevnější držení chodidla. Vyzkouším je v říjnu i na půlmaratonu.

Salming Speed 3

Salming Speed 3