Recenze Compressport podkolenky Full Socks 3D V2.1

Tvrdý maratonský trénink na tvrdém povrchu mě donutil uvažovat o kompresních ponožkách, protože ty otřesy na asfaltu a při závodech ve městech, třeba půlmaraton v Praze na dlažebních kostkách, Runtour v ČB na kostkách mi docela znepříjemňují pohyb. Navíc při maratonském tréninku běhám skoro každý den a nožky bolí. Už před pár lety v mých začátcích jsem kompresní podkolenky měl (od české firmy Royal Bay), ale od té doby mi lýtko zhublo o několik centimetrů a staré podkolenky mi na noze už nedržely.

Zašel jsem do Triexpertu a volba padla na Compressport Full Socks 3D V2.1. Cena 1199,- Kč, s kartičkou Triexpert Club -10%, takže cena 1079 Kč.

IMG_2083

Na nohách sedí perfektně, proti těm starým jsou o dost vymakanější. Mají na sobě takové vzduchové gelové polštářky – na obrázku ty černé body. Nevím k čemu tam jsou, ale asi na odvádění vlhka. Zatím jsem s nima odběhal několik tréninků včetně jednoho dlouhého běhu a jsem s nima spokojený. Nohy mě bolí stejně, ale při běhu nevnímám otřesy a mám nohy zpevněné od kolena až po prsty. Proti krátkým ponožkám tak pocitově mohu více zabírat, větší páka, ale to je opravdu jen pocit. jsou to jenom ponožky.

Zvažuju, že v nich poběžím maraton. Zatím to vidím tak 50/50, trochu mi vadí, že mám nohy jak ve svěráku a je mi v nich horko. To by asi být nemělo. Jsem zvyklý na krátké ponožky.

Aktualizace 9.6.2016

Podkolenky jsou fajn, ale používám je jen v regeneračních bězích po závodech a občas si je nechám delší dobu před během, je to docela příjemný ta komprese lýtkových svalů. Cílem je odplavit z nohou co nejrychleji odpadní látky a urychlit regeneraci. Jiný efekt proti krátkým ponožkám nevidím, teda kromě toho že se mi líbí a necítím otřesy.