Recenze Foam Roller – válec na masáž nohou a zad

O válci na procvičení nohou jsem slyšel už dříve a samá pozitiva. Zakoupil jsem jeden na vyzkoušení v Decathlonu, cena cca 450 Kč (už si nepamatuju). Pomáhá mi v regeneraci po tréninku.

IMG_1740Foam Roller (česky pěnový válec) má několik variant, liší se podle tvrdosti. Já si koupil hodně tvrdý válec, vůbec nevypadá že je z pěny, spíše tvrdší guma, která pěkně zajede do svalu.

Používám ho po cvičení a po běhu. Lehnu na zem, opřu se rukama a válím nejdříve lýtka, pak stehna a nakonec i horní část zad. Někdy i boční strany nohou. Je to hodně příjemný. Společně s protahováním zahřátých svalů je to dobrý relax. Nohy pak nejsou tak ztuhlý.

Válec by měl rozproudit více krev, tím pomůže rychleji odplavit toxiny ze svalů a regenerace je pak rychlejší. Dá se používat na lýtka, hamstringy, aduktory, kvadricepsy, zadek (prostě všechny svaly na nohou).

Po pár dnech používání mohu jen doporučit.

Ještě něco málo k teorii. Tělo se neskládá pouze ze svalů a kostí. Svaly jsou obalené hmotou, které se říká fascie. Při zátěži může docházet ke „slepení“ fascií, prostě nějakým způsobem zmizí měkkost, tělo ztuhne a potřebuje uvolnit. K tomu se právě skvěle hodí automasáže pomocí Foam rolleru.