Tréninky a závody 19.2.2024 – 17.3.2024

1.TÝDEN – běh 30 km
2.TÝDEN – běh 20 km
3.TÝDEN – běh 57 km
4.TÝDEN – běh 46 km

Od října 2023 jsem pořádně neběhal a řešil jsem jiné věci… S tréninkem jsem ale úplně nepřestal. Jsem zvědavý, jak na tom budu, protože tréninky jsou nad moje očekávání, běhá se mi krásně.

Pro doplnění: Za prosinec odběháno pouze 53 km, za leden 132 km a únor 100 km. Více v sekci kilometráž. Od ledna jedu fitko full body 2-3x týdně. V březnu chci začít více běhat, ale zase mám nově Multisport kartu, tak ten indoor úplně nechci utlumit.

Přes zimu se mi podařilo nabrat 6 kg na váze, teď vážím pro mě ideálních 83-84 kg. Více přibírat už nechci, chci udržet váhu nad 80 kg, ale nechci jít přes 85 kg, to už je zase moc :-).

V prosinci jsem si pořídil ze zvědavosti chytrou váhu Xiaomi Mi Body Composition Scale 2, na fotce je screenshot z aplikace Zepp Life. Váha dopočítává asi 12 ukazatelů (BMI, podíl svalové hmoty atd.), doporučuju, pokud vybíráte, tak je k dostání za cca 500 Kč.

Moje plánované akce:
RunTour České Budějovice 13.4.2024 trať 10 km

1.TÝDEN

V týdnu jsem odběhal 30 km, v tom jeden kvalitní běh s Pepou, intervaly 5-3-2-2 P3.

Běžecký ples KD Borek 24.2.2024 – bonusová akce JBP

V kulturním domě Borek se tančilo na plese pořádaném Jihočeským klubem maratonců. Účast byla vysoká, pivo od Vlčáka dobrý. U Bohunky se nahlašovalo, kdo chtěl body do JBP, tradičně 4 za osobu + další 4 za doprovod. Vítěz hlavní ceny „horské kolo Apache“ Honza dal výhru na charitu (manželka ho prej asi zabije). Další akce JBP bude 16.3. v KÚ.

Fotografie oficiální
Výsledky

2.TÝDEN

Odběháno jen 20 km, žádný kvalitní běh jsem neběžel.

3. TÝDEN

V pondělí kopce, v úterý kvalitní běh s Pepou stup.tempo 4 km + 5×400. To byl třetí běh ve čtyřech dnech, 40 km celkem. A cítil jsem se dobře, velká zátěž nevadila a rychlé tempo jsem zvládal. Dalo by se říct, že od soboty 2.3.2024 jsem začal více běhat.

V sobotu 9.3. se chystám na první závod ve Vlkově alias Vlkovská placka, trať 9 km rovinatá kolem rybníků, těším se. Původně jsem chtěl začít až na JBP v Kamenném Újezdě 16.3., ale tam nejspíše nebudu.

Tak jsem zjistil, že Vlkovská placka byla až v neděli a to se mi nehodilo 🙁 . Místo toho jsem si zaběhnul kvalitní trénink 3×3 km Mk 3 min. stupňovaně 3:59-3:54-3:48/km. Při tempu kolem 3:50/km už jsem dost umíral, tak to bude chtít nějaké delší běhy, chybějící objemy ze zimy se někde projevit musí.

Za týden odběháno 57 km!

Jinak mám novou motivaci pro odběhání 8 závodů JBP, Honza Gregor se Štěpánem Vondráškem mě vzali do týmu CBFirst!. Asi jich odběhám více, Mizuno T2 půlmaraton se mi hodí termínově 6.4. a Běh na Kleť 20.4. bych chtěl také běžet. Další zatím neřeším. Vidím to tak na jeden závod (max. dva) měsíčně.

4.TÝDEN

Tak v sobotu GP 12.5 km, první letošní závod. V roce 2022 jsem měl na této trati čas 48:17 tempo 3:52/km (10.místo). Nejlepší čas mám 47:36 z roku 2019, tempo 3:48/km, to jsem doběhnul na 7.místě. Závod bývá hodně kvalitně obsazen.

V pondělí jen klus 7 km, v úterý 4 km + posilování.

https://ceskobudejovicky.denik.cz/ostatni_region/beh-atletika-kamenny-ujezd-grand-prix.html

GP Kamenný Újezd 16.3.2024 – 17.místo čas 49:41

Klasika, tahle akce je už roky vždy stejná, letos byla velmi dobrá účast a výroční 150.závod, Václav Klíma dokázal přitáhnout téměř kompletní jihočeskou elitu. Neběžel snad jen Honza Bláha, Martin Pekař, Mulugeta Serbessa a Roman Budil, Marek Strnad, Michal Jarolím a vlastně i další, když nad tím teď přemýšlím.

Já jsem po startu rozbíhal daleko za vedoucí skupinkou, chvíli jsem běžel s Pepou Bartyzalem, nějakým triatlonistou a Michalem Stachem, po 5 km měl Pepa náskok, tak jsme s Michalem zacouvali do velké skupiny Jiří Nevoral, Kuba Bláha, Valerie Soukupová, Natalie Brlicová, Tomáš Chalupa, plus možná ještě další lidi. Jsem tam tak nějak plandal na konci skupiny a říkal jsem Michalovi, že brzo odpadnu, to naštěstí nenastalo, z toho mám radost. Po otočce na 7. km se skupina začala trhat na kusy a Natalie s Valerií si to začali rozdávat o vítězství v ženách, udržel se s nima jen Kuba, já se je společně Michalem snažil ještě docvaknout, to se nepovedlo a pak už si každý běžel svoje tempo.

Poslední kilometry jsem už za nima běžel sám a začal jsem se přibližovat ke Kubovi, za mnou běžel Michal, Tomáš a Jirka. Jirku jsem slyšel za zády a je v mojí kategorii, to byla motivace udržet pozici a body do našeho nového týmu CBFirst! (společně s Honzou Gregorem a Štěpánem Vondráškem). To se mi povedlo o 11 vteřin udržet. Celkové 17.místo, v mužích 15.místo, v kategorii muži B 6.místo. Tempo 3:59/km.

Dopadlo to pro mě dobře, jsme spokojený s výkonem. Mám o 6 kg více než na podzim a netušil jsem, jak se to projeví při ostrém tempu v závodě. Cítil jsem sílu v nohách a pevná záda, žádný problém. Posilovna pomohla a cítím, že by to letos mohlo i krásně běhat. Akorát jsem to nemohl udýchat a bylo znát, že jsem v zimě nenaběhal žádné objemy. Teď řeším dilema, jestli pokračovat v posilování a zároveň běhat vytrvalostně, ono se to vzájemně vylučuje (posilování anabolismus, běhání katabolismus) a budu ve fitku mlátit těžké váhy zbytečně. Zkouším brát nějaké doplňky, tak třeba to půjde kombinovat a budu cvičit více na sílu než na objem.

V mužích vyhrál Pavel Brlica, za ním David Vaš a Honza Macoun. V ženách Natálie o vteřinku před Valerií.

Další akci plánuju T2 půlmaraton 6. dubna.

Výsledky závodu
Fotky ze závodu rajce

V týdnu odběháno 46 km.