2.TÝDEN – běh 35 km
3.TÝDEN – běh 48 km
4.TÝDEN – běh 41 km

1.TÝDEN

Po sobotním závodě 12 km bych měl v pondělí odpočívat, cítil jsem únavu. Přes to jsem šel do fitka a zameřil jsem se více na ruce, jen můj oblíbený cvik 4×12 dřep s 25kg kettlebellem jsem si na nohy neodpustil 🙂 V úterý podle pocitu možná zajdu na ovál a chtěl bych potrénovat do Kleti. Jinak závod až 6.4.půlmaraton v ČB, na to se nijak speciálně připravovat nebudu, to už chybějící objemy nedoženu a budu trpět 🙂 Každopádně ta půlka řeší moje dilema, jestli běžet Runczech ČB půlmaraton v pekelném vedru na začátku června nebo ject v ten samý den 1.6. na novou akci do krásné přírody kolem Železné Rudy, jen ještě nevím, jakou trať vybrat, jestli 21 km nebo 13 km. Je třeba zkoušet nové věci. Odběhnu si v přírodě a večer si pak dám doma v ČB židličku k trati a budu jen fandit.

Tak jsem přihlášen, moje akce:

6.4.2024 Výstaviště T2 půlmaraton
13.4.2024 RunTour ČB
1.6.2024 nový závod na Šumavě 21 km.

V týdnu odběháno 51 km. 3x posilování. Dost kvalitní týden, po dlouhé době delší volný běh 17 km.

2.TÝDEN

Moje váha se drží pořád nad 83 kg. Při delším běhu těch 5 kg navíc trochu cítím, úplně lehce mi to neběhá, ale taky to může být tím, že v posilovně jedu i nohy, těžký váhy. Každopádně se cítím mnohem líp a hubnout nechci. Chtěl bych testnout nohy v Běhu na Kleť 20.4., z té akce mám spoustu dat z minulosti pro porovnání a to posilování nohou by se tam dalo dost využít v některých úsecích trati 🙂

Celkem v týdnu běh 35 km, pouze jedno posilování.

Pár dní mě trápila viróza a s tím jsem dal v úterý velmi těžký trénink 4×2 km, hned po doběhu mě to sejmulo, teklo mi z nosu, zvýšená teplota, pak jsem 3 dny neběhal. V pátek už to bylo dobrý, ale běhat jsem byl až v sobotu chvíli ve fitku na páse a pak v neděli. Chtěl jsem držet aspoň těch 50 km, to se nepovedlo.

3.TÝDEN

Na sobotu jsem původně plánoval T2 půlmaraton, ale asi mě na to nevyjde čas.

Velikonoční běh kolem Harachovky Tábor 1.4.2024 – 5.místo čas 28:20

Neplánovaně jsem vyrazil do Tábora se odreagovat od starostí. 22.ročník této akce, start byl u lesní restaurace Harachovka u řeky Lužnice. Pěkné údolí, trať napůl kros, napůl silnice, cca 7,2 km, pár kopečků na trase. Pohoda, sranda před startem, bylo nás tam jen pár bláznů, co běhají tak nějak pravidelně, jinak to byl rekreační běh o svátečním pondělí. Rozbíhal jsem to volně a viděl jsem celou dobu všechny na čele, Michal Jarolím vypálil, za ním běžel Láďa Stejskal ml. a pak se k němu přidal Luboš Horký. Já běžel celou dobu na 4.-5. místě. Michal doběhnul první a dál nevím, já dobíhal pátý. Den před závodem jsem běžel dlouhý běh 16 km, tak jsem dost trpěl v závěru. Tempo 3:57/km. S ohledem na neodpočatost nohou asi dobrý. První místo v kategorii 40-49 let potěšilo. A bylo nezvyklo teplo kolem 20°C. Ceny pěkné a trasa hezká, kolem řeky Lužnice po obou březích. Restaurace byla otevřená.

Výsledky zatím nejsou

Fotky Jirka D., Radek B., jcted.cz

Mizuno T2 půlmaraton České Budějovice 6.4.2024 – 9.místo čas 1:31:17

V pondělí jsem běžel závod 7.5 km v Táboře a cítil jsem se pak v týdnu hodně unavený. Kromě 4 km na páse ve středu jsem až do soboty neběhal, odpočinul jsem si a cítil jsem se na startu dobře.

Sobotní půlmaraton startoval v 9:30 hod. Dojel jsem si na kole na start, výhoda domácího závodu. Předpověď slibovala letní teploty nad 20°C, to se klidně mohlo běžet v červenci jako loni. 🙂 Tento den, tj. 6. dubna se běžela kromě T2 běhů ještě Písecká hodinovka, pražský půlmaraton a v neděli Běhy v Novohradkách + půlmaraton v Linci. Na výstavišti tak chyběla většina pohárových běžců (škoda). Ještě vlastně v pátek běželo pár lidí pětku mimo pohár. Maratonci a ultramaratonci kroužili už od 8 hod. Půlmaratonců bylo na startu pouze 45.

Rozbíhal jsem to hodně rychle v tempu pod 4 min./km, chtěl jsem se chvíli držet Honzy, ale byl moc rychlý, tak jsem hned zvolnil a běžel jsem si sám tempo kolem 4:05/km. Na čele běžela parta lidí kolem Petra Macka včetně první ženy Kolety Moravcové. Půlmaraton se běžel na 12 kol, byla to rovina, rychlá trať. Ve druhém kole jsme na chvíli nezávodili a nebudu to radši veřejně komentovat.

Od 16.km mě začaly tuhnout nohy, jinak se mi běželo dobře. Ale věděl jsem, že držím bednu v kategorii a měl jsem náskok na čtvrtého Jáchyma. V předposledním kole jsem předbíhal Pavla a pak už tam nikdo v reálném dostřelu nebyl, Michal s Láďou měli moc velký náskok. Poslední kolo už jsem neběžel naplno, ani na čas pod 1:30 už to nebylo. Závodů bude hodně a nemělo smysl tam plýtvat silama. Navíc bylo ke konci vedro a v tom mi to nikdy moc dobře neběhalo. Takže nebudu dělat žádné závěry, jak na tom jsem.

Dával jsem si jednu energetickou tabletu a gel. A hodně jsem pil. Výsledný čas 1:31:17 odpovídá tempu 4:20/km. Podle aplikace Strava jsem měl čas pohybu 1:28:31 tj. tempo 4:12/km. Bylo z toho 9.místo celkově a 3.místo v kategorii za Honzou a Petrem. Honza měl náskok přes 8 minut, to bych ani bez té pauzy neměl šanci. Takže to dopadlo výsledkově nakonec pěkně.

Náš tým CBFirst! zase bodoval naplno. Honza doběhnul druhý a Štěpán vyhrál padesátku, měl by snad brát body za druhé místo na 42 km.

Fotky

Výsledky

Celkem za týden běh 48 km.

4.TÝDEN

V sobotu mám v plánu desítku v ČB. Vynechal jsem jen jeden ročník, v roce 2019.

V úterý jsem dal běh na Kleť a zpět 12 km s převýšením přes 500m. Některé úseky jsem šel v závodním tempu a hodně mě to bavilo v terénu. Už se těším na Pivoňův běh 21 km trasu 25.května a Běhej Lesy Železná Ruda trasu 18 km 1.června.

RunTour České Budějovice 13.4.2024 – 30.místo čas 39:52

Stejná trať jako loni, 10 km rovinatá trasa na 2 stejné 5 km okruhy. Běželo se mi výborně asi tak 2 km :-). Snažil jsem se držet Natálie. Pak přišla první občerstvovačka na 2.5 km a já ztratil kontakt s holkama přede mnou, byla tam ještě druhá, ale tu jsem neznal. Bylo přes 20°C, start byl ve 14:30 a slunce pralo. První okruh za 19:29 (tempo 3:54/km). Druhý okruh už jsem běžel převážně sám, ale přede mnou byl Luboš a Pepa. Výsledné tempo 3:59/km v těch podmínkách není úplně špatný a nebyl jsem příliš zničený. Vyhrál David Vaš v čase 32:53. Všichni měli horší časy než loni. Takže dobrý, účast byla vysoká. V tombole jsem zase nic nevyhrál. Díky všem za podporu na trati.