1. TÝDEN – 4x běh, 1x plavání, 3x posilování
4. TÝDEN – 3x běh 27 km, 1x plavání, 3x posilování

úterý – fartlek 9 km (původně byl záměr intervaly, ale nakonec jen 1×1 km úsek)
středa – VOLNO + posilování
čtvrtek – plavání + R1km, maratonské tempo 11km, V1km
pátek – lehký běh 9 km – dnes jsem dosáhnul na metu 1000 km v roce 2015
sobota – intervaly 3x1km přerušeno pro zesilující déšť (nechci riskovat nachlazení)
neděle – VOLNO + posilování

2. TÝDEN

pondělí – dlouhý běh 21 km
úterý – VOLNO + posilování
středa – silový běh 3x2km, s R+V celkem 12km
čtvrtek – lehký běh 9 km
pátek – VOLNO (no spíše intervalový běh a posilování v jednom – cca 5 hodin stěhování nábytku apod. po schodech)
sobota – lehký běh 15 km
neděle – fartlek 9 km

Další měsíc tréninku skončil, za květen naběháno 230 km (cíl splněn na 100%).

3. TÝDEN

Tuto sobotu (6.6.) se bude konat 1/2 maraton v ČB, kde bych si rád zaběhnul osobák. Ale předpověď počasí hlásí opět jako v předchozích letech vedra, takže to na osobák asi nebude. Loni mě to vedro pořádně vyždímalo, na startu bylo 28 stupňů a já se hrozně moc potím. Aby to vyšlo, muselo by se v sobotu večer ochladit.

20150606_202920

tady jsem si plácnout nestihnul, ale za celý závod jsem si plácnul asi z 10 dětma (na dlouhých tratích plných diváků skvělá možnost na uvolnění stresu)

Ještě před závodem jsem si střihnul dm rodinný běh s dětma, bral jsem to jako rozklus 3km a spíše jsme šli než běželi, čas přes 32 minut. Na startu půlmaratonu bylo asi 30 stupňů, tropické horko, nic pro běhání. Přesto jsem šel na start s cílem udělat si osobák (1:26), natrénováno jsem měl a životní formu taky. Rozběhnul jsem si to krásně, první 3 km tempem 4:05/km. Pak jsem raději zvolnil, blbě se mi dýchalo a bál jsem se, abych to nepřepálil. Na 5. km mě doběhla obrovská skupina běžců s vodiči na čas 1:30. Útok na rekord v tu chvíli padnul, ztratil jsem motivaci a vymýšlel jsem cíl B. Napadlo mě, že se pokusím aspoň držet vodičů a před cílem jim utéct a finišovat alespoň pod 1:30. Do 7. km jsem držel tempo cca 4:18/km a vodiči byli na dohled. Pak ale přišla krize a ztrácel jsem tempo. Viděl jsem, jak tam, vzdává jeden běžec za druhým, dost demotivující. Zastavoval jsem pak na každé občerstvovačce, protože jsem se za běhu nedokázal napít. Houbičky na zátylek docela super, ale pocity děsný. Věděl jsem, že mezi 9. a 10. kilometrem bude táhlé stoupání a že to už na žádný superčas nebude, další plán zněl doběhnout alespoň v lepším čase než loni (1:37). Stoupání bylo v pohodě. Na kopci byla předávka štafet a moderátor to tam rozjížděl, docela dobrý zpestření.

20150606_201238

asi 4 km do cíle, pořádně přehřátej (i když už bylo v tu dobu jen nějakých 25 stupňů) se ještě pokouším zrychlovat, ale moc to nešlo

Držel jsem tempo cca 4:40, na 15. km jsem si dal gel a pořádně ho zapil. Chtěl jsem poslední kilometry zrychlit, ale moc to nešlo. Poslední dva kilometry už jsem trpěl a pak přišel výhled na náměstí, moderátor řval, lidi šíleli, průběh po koberci do cíle, tlesknutí s Carlem Capalbem, odčipování a krásný pocity, když mi věšeli medaili na krk, taška s pitím přišla vhod. Ještě pak joňták, banány, pomeranč a krásný pocity. Čas 1:35:27 a 120. místo.

Pro příště asi nic víc dělat nemůžu, dobrý nápad bylo vzít si flašku s vodou na start, kterou jsem těsně před výstřelem zahodil. První voda na trati byla až za 5. kilometrem.

tempopulkacb2015

Mezičasy:

5 km – 21:03
10 km – 43:23
15 km – 1:06:21

neděle – lehký běh 9 km

Za týden naběháno 59 kilometrů trochu jsem zanedbal posilování, takže v dalších týdnech se zaměřím více na neběžecké svaly.

4. TÝDEN

V tomto týdnu se chystám v sobotu do Rudolfova, kde se poběží krosových 5 kilometrů.

úterý – plavání 30 minut + posilování 50 minut
středa – běh stupňované tempo 10 km (rozklus 1 km, 7 km tempo 5:12-4:12/km, výklus 2 km)
čtvrtek – VOLNO + posilování
pátek – lehký běh 8 km
sobota – závod na 5 km

Rudolfovská 5

DSC_0725Na tento závod jsem se dost těšil, běželo se týden po půlmaratonu v ČB, chtěl jsem si spravit chuť a pořádně si zazávodit. Stoupnul jsem si ale na startu dost blbě, sice jsem stál metr od startovní čáry, ale musel jsem se probíjet davem asi tak prvních 500 metrů. Běželo se dost úzkýma silničkama a pak ještě užšíma lesníma cestama, takže to byl takový slalom. Trasa byla krásná, nastoupaných cca 100 metrů, takový lesní krosík s brodem přes potok, dohromady 5 kilometrů. Stoupání, klesání, úzké cestičky, prostě žádná nuda. Bylo nějakých 32 stupňů, vedro jako blázen, ještě že tam byla na 2,5 km občerstvovačka, měl jsem úplně sucho v krku. Běželo se mi dobře. Dokonce se mi povedlo pár set metrů před cílem ve finiši předběhnout dva běžce. Byl jsem překvapený, že jsem doběhnul na 4. místě v kategorii A a na 8. místě absolutně, to jsem netušil. Na startu jsem se musel prodírat davem a neměl jsem vůbec přehled, kolik lidí běží přede mnou. Byl to můj nejlepší výsledek a mám z něho radost. Když se zamyslím nad výsledky z krosových závodů, tak se mi v nich docela daří a baví mě. Asi díky nízké váze a tréninku na Kleti. Už se těším na STRC 1/2 maraton Lipno.

Celkově týden jen se 3 výběhy, v příštím týdnu se chci vrátit k 5 běhům.