Zhodnocení roku 2016 a plány na rok 2017

Rok 2016 byl pro mě velice úspěšný z běžeckého pohledu. V průměru jsem naběhal 284 km za měsíc, celkem to bylo rekordních 3407 km. Ve srovnání s rokem 2015 navýšení o 766 km (+30%).

Leden a únor mi to trochu sráží, to jsem to ještě po nemoci moc nehrotil. Jinak to je dost vyrovnaný, v létě jsem běh často doplňoval kolem (než mi ho ukradli). V srpnu mi pomohlo zvednout kilometráž soustředění na Zadově (100 km za 5 dní).

img_4178

296 hodin běh
31 hodin kolo
2 hodiny plavání
54 hodin posilování
…ostatní nevím, to jsem si nezapisoval. Do aktivit nepočítám strečink, rozcvičky, běhání abecedy, zahřívání před posilováním.

CELKEM 385 hodin aktivit

Co se týká testování a závodění, celkem jsem se zúčastnil 28 závodů.  Zlepšil jsem si osobáky na 10 km čas 37:14 (o 47 sekund) a na půlmaratonu 1:20:47 (o 3 minuty a 15 vteřin). Bohužel se mi nepovedlo zaběhnout žádný maraton, jeden pokus jsem vzdal po 32 km (PIM), na další už jsem nehlásil. Jinak jsem se zlepšil na všech závodech.

Celoročně jsem se účastnil hlavně akcí JBP, kde jsem obsadil konečné 2. místo a 1. místo v kategorii muži 30-39 let. V soutěži týmů jsme společně s Luďkem a Jakubem obsadili 5. místo. Tento seriál není pouze o běhu, kromě závodů se sbírají body i za bonusové akce (např. ples) a po posledním závodě i za vypití 2 piv :-). Jo, pivo je nejlepší jontový nápoj na světě. Je to celkem 20 akcí za rok, ale stačí se zúčastnit jen 8 závodů. Nejde ani tak o výkony, spíše jde o pravidelné setkávání s kamarády. Teda já ty výsledky hodně žeru, ale většina lidí v poháru si to chodí hlavně užít. Tak se koukejte přidat.

Zranění jsem neutrpěl žádná. Asi dvakrát mě dostala nějaká viróza, to bylo pár dní bez běhání. V létě jsem si dal dobrovolně kratší pauzu/dovolenou (5 dní bez běhu) a na podzim delší (8 dní bez běhu). Jinak jsem běhal po celý rokm, nejvíce v prosinci rekordních 383 km.

Takže závěrem píšu, byl to opravdu povedený rok. Je skvělé, že jsem mohl trénovat při práci (většinou dopoledne před obědem) a ne na úkor rodiny po večerech ve volném čase, to by manželka určitě nerozdejchala 🙂 I tak ty víkendy se závody, je toho hodně. Díky všem, co se mnou společně běhali, hlavně teda parťák Kuba Malík :-). Jestli si tenhle můj blog čtou nějací běžci, tak jim taky přeju hodně běžeckých úspěchů v příštím roce. Píšu si to tady hlavně pro sebe, ale věřím, že stejně jako mě motivují jiné běžecké blogy, tak může i ten můj inspirovat k větší aktivitě někoho dalšího.

Ještě pár fotek ze závodů …

3. místo v Běhu okolo sv. Anny, na fotce s vítězem Ryanem Vailem (USA)

dscn2176

Již tradiční 5. místo v Běhu kolem Ameriky (potřetí za sebou pátý, ale opět velké zlepšení času)

Nejvíce si vážím 4. místa na Velešínském půlmaratonu s časem 1:20:47, bohužel jsem nikde nenašel žádnou mojí fotku na památku. Občas se mi povedlo i vyhrát nějaký závod ve věkové kategorii, na celkové vítězství však stále čekám. Tak snad příští rok 🙂

Výsledky závodů 2016

Plány na rok 2017

Plány na rok 2017 zatím nemám. Jo vlastně mám hned v lednu a to maraton. První maraton, který bych chtěl celý běžet. Už jsem taky registrovaný na pár dalších závodů, všechno to bude ale záležet na zdraví a jaká bude forma. Samozřejmě se chci pořád zlepšovat, zvyšovat kilometráž a hlavně běhat tak, aby mě to bavilo.

Tak doplňuji plány nebo spíše výkonnostní cíle 2017.

1/ Zaběhnout maraton pod 3 hodiny

2/ Zaběhnout půlmaraton pod 1:20:00

3/ Zaběhnout desítku pod 37 minut