Tréninky a závody 9.5.2022 – 5.6.2022

1.TÝDEN – 5x běh 79 km, 1x turistika 12 km, 2x kolo 33 km, 1x SUP, 1x posilování
2.TÝDEN –
3.TÝDEN –
4.TÝDEN –

1.TÝDEN

V posledních týdnech jsem trochu bojoval s motivací, nemám stanovený žádný závodní cíl. V plánu mám akorát 4.6. domácí půlmaraton, ale to bývá tradičně v šílených vedrech, takže tam nedává smysl se na to nějak extra připravovat, je to takový zážitkový běh při krásné atmosféře. Ale v květnu se bude konat spousta krátkých závodů, kde se bude hodit rychlost a na tu se zaměřuju už dva týdny.

po 9.5. VOLNO + reg.kolo 20 km na pivo, přišlo vedro ze Sahary, první letošní vyjížďka na kole
út 10.5. R2km, ABC, 6×100, rychl. intervaly 3×500 P2,5 + 3x1km P2, V1.5km ..ráno nalačno, než se udělá vedro, tempa: 3:12-3:09-3:19 + 3:42-3:34-3:34 to je zase posun zdá se, takhle rychle jsem pětistovky ještě snad nikdy neběžel, supr a ty kiláčky potom taky dobrý
+ 2.fáze: klus 8.5km 5:55/km neplánovaně jsem zařadil druhý běh v jeden den, se to nějak nabídlo samo, tak jsem využil příležitost vyběhnout do lesa
st 11.5. klus 8 km 5:33/km opět ráno, po včerejšku celkem těžké nohy, ale čekal jsem to horší
+ 2.fáze: SUP 4 km první pádlování letos, šlo to ztuha na řece, záda bolí
čt 12.5. R2km, ABC, 4×100, závod Sinop 7.5km 3:53/km, V1.5km

Sinop běh Třeboň 13.5.2022 – 1.místo čas 29:01

Po sobotní hodinovce, která mi nevyšla podle přestav, jsem přidal v tréninku, v úterý dvě fáze, ve středu jsem dal také dva tréninky a čtvrtek jsem měl v plánu tempový běh 8-10 km. Nechtělo se mi běžet jentak rychlé tempo, tak jsem se přihlásil na Sinop běh do Třeboně, kde už jsem běžel dvakrát, naposledy loni za 29:13. Trať měří 7,5 km a startuje a končí na mega dlouhé hrázi rybníka Rožmberk, přes dva kilometry dlouhá cílová rovinka je fakt vopruz, ale je to v hezkém prostředí. Sešlo se nás asi dvacet lidí, start byl v 18:00, počasí letní cca 24°C.

Loni přede mnou běžel Lukáš Tybitancl, letos nikdo. Odběhnul jsem to celé sám na čele, první dva kilometry jsem se neudržel a napálil jsem tempo pod 3:45 a od třetího už jsem zpomalil kolem 4 minut na kilák a docela to drhlo, nohy ztuhlý podle očekávání. Až ke konci jsem zase přidal a vystupňoval tempo pod 3:40. Celkem průměr 3:53/km, to je asi zbytečně rychlý na tempový běh, ale přece jen to byl závod. Běžel jsem o 11 vteřin rychleji než loni, ale zase o 3 vteřiny pomaleji než před 5 lety. Tak to je dobrý. Za mnou dobíhal Martin Mikšl a Václav Říha. Startovné se neplatí a navíc jsem vyhrál v tombole pivo Solnice.

pá 13.5. klus 14 km 5:32/km
so 14.5. posilování 18 min. + turistika 12 km 3:53 hod. + fotbálek
ne 15.5. dlouhý běh 25 km 4:58/km …chtěl jsem to jít po 4:30/km, ale posledních pár km bylo utrpení, došly síly a tempo spadlo až někam k 5:30/km + kolo 13 km notor

Celkem 5x běh 79 km, 1x turistika 12 km, 2x kolo 33 km, 1x SUP, 1x posilování
Celkem za týden 13,5 hod. aktivit

Velice povedený týden z pohledu tréninku, měl jsem tam rychlostní trénink + tempo/závod + dlouhý běh, k tomu spousta doplňkových kompenzačních aktivit. Pořád v hlavě trénuju na ten CB half 4.6., i když si následně říkám, že je to zbytečné na ty tropy něco plánovat.

2.TÝDEN

V úterý mě láká běh ve Křemži, ale asi nebudu mít auto, takže se tam nedostanu. V sobotu jsou hned tři závody, ale také nevím, jestli se někam dostanu.

po 16.5. VOLNO + posilování 16 min.
út 17.5. R2km, ABC, 4×100, závod 6 km 3:54/km, V1km

Pájův běh Křemží 17.5.2022 – 3. místo čas 24:06

V úterý běhám intervaly, ale dnes se konal ve Křemži závod na 6 km, takže jsem toho využil jako kvalitní trénink. Ještě jsem tam nikdy neběžel, i když to byl už 23. ročník závodu, v posledních letech konaný na památku Pavla Zimmermana. Okolí Areálu Němcalka pod základní školou jsem znal, takže mi stačilo kouknout na mapu tratě a trefil jsem celý 2 km okruh při rozklusávání, i když ještě nebyl značený.

Závod startoval v 18:15, běžel jsem hlavní závod na 3 okruhy, účast v této kategorii byla jen 11 lidí. Ještě se běžel masový běh na 2 okruhy, závod veteránů a závod žen. Od startu se vytvořila skupinka na čele vedená jedním běžcem v červeným triku (neznám jméno, ale napálil to statečně), pak tam byl domácí favorit Kuba Bláha, dále Jerguš Jančůch (ten mě porazil na hodinovce v Písku, chtěl jsem mu oplatit porážku) a já. Tempo bylo vysoký, ale po cca kilometru začalo uvadat a nikdo nechtěl dopředu, tak jsem se toho chopil na konci prvního okruhu a běžel jsem si svoje tempo na čele závodu.

Druhý okruh se mi běželo fakt dobře a snažil jsem se utrhnout aspoň jednoho člověka ze skupiny, abych neskončil jako čtvrtý bez medaile. Nebyla to úplná rovina, byl tam i prudký výběh od potoka ke škole cca 100 metrů, taková trať mě baví. Při náběhu do třetího závěrečného kola jsem ale začal tuhnout a Jerguš s Kubou toho využili a šli přede mě. Spadnul jsem z prvního na třetí místo a nestíhal jsem jejich tempo. Naštěstí odpadnul ten běžec v červeným triku a nikdo další za mnou nebyl, takže jsem v klidu hlídal třetí místo.

Nakonec z toho bylo v cíli 22 vteřin ztráta na vítěze, vyhrál Kuba o 3 vteřiny před Jergušem a já měl dalších 19 vteřin ztrátu na druhé místo. Byl to pěkný závod, oplatit Jergušovi hodinovku se mi teda nepovedlo. Vyhrál jsem medaili a poukaz do Decathlonu.