Tréninky a závody 7.6.2021 – 4.7.2021

1.TÝDEN – 6x běh 80 km, 1x kolo, 2x SUP, 1x TRX
2.TÝDEN –
3.TÝDEN –
4.TÝDEN –

1.TÝDEN

Teploty v posledních dnech hodně přes 25°C, letní počasí, velké horko na běhání. Konečně jsem se dokopal zaplatit členský příspěvěk na SKP na letošní rok, už 3. rok si platím přístup na ovál. Taky už je čast vytáhnout paddleboard a zapojit ruce.

po 7.6. VOLNO
út 8.6. RRR 2 km, rychl. intervaly 10×400 (1:22-1:19) P1,5, V 1 km …nohy docela tuhý vedro, letos 1. trénink na SKP
st 9.6. TRX 32 min + klus 12 km 5:29/km
čt 10.6. RRR 2 km, tempový běh 15 km 4:10/km, V 2 km, …vedro, poslední 2 km rychlejší tempo, pocitově dobré
pá 11.6. klus 10 km 5:52/km, nohy mrtvý, velká únava, pocity na blití, vedro, tak jsem dal raději jen kratší klus, večer jsme měli oslavu XX. narozenin manželky 🙂 Furt chlastám poslední dobou 😀
so 12.6. SUP 60 minut na pískovně + klus 12 km 5:14/km …letos 1. trénink na paddleboardu. Původně jsem se chtěl zúčastnit závodu Běh na Kohout, ale nakonec jsem s rodinkou vyrazil letos poprvé k vodě. První letošní koupačka byla super. Konečně léto, na to jsem se těšil. Asi 5 hodin strávených na naší oblíbené pláži.
ne 13.6. SUP 3 km 42 min. řeka + kolo 22 km 63 min. + běh 19 km 4:34/km 87 min. ..dneska takový trojboj, dopoledne pádlování na řece (silný vítr, naštěstí proti proudu), po obědě jsem dal horské kolo a pak k večeru delší běh na „doraz“, rychlejší tempo už nebylo možné, poslední kilák za 4:14/km, ale bylo to drsný, několikrát jsem musel na několik minut zastavit, abych to dal celé. Chodit běhat po TRX nebo kole je úplně jiný level tréninku než jen chodit běhat 🙂

Celkem 6x běh 80 km, 1x kolo, 2x SUP, 1x TRX
Celkem za týden 10 hod. aktivit

2.TÝDEN

V minulém týdnu jsem začal s rychlostním tréninkem na dráze, v úterý dám další a v neděli asi 4,2km závod.

po 14.6. VOLNO
út 15.6. kolo 42 km + TRX 25 min. + klus 6 km 5:18/km, dovolená, letní počasí přes 3 hod. aktivit
st 16.6. intervaly 3x2km+800-600-400 P2, takové kombo pocitově vytrvalostně-rychlostní, šel jsem už ráno, nohy rozbitý před tréninkem, dráha byla obsazena hasičema, takže jsem musel na asfalt, vedro 25°, s tempem na ty podmínky a pocity jsem max.spokojen 3:50-3:48-3:46-3:39-3:34-3:21.
čt 17.6. SUP 6.7km + klus 11 km 5:22/km
pá 18.6. kolo 54 km
so 19.6. TRX 27 min. horejšek + klus 7 km + rovinky
ne 20.6. R 1.5km, závod 10 km 3:59/km

Grand Prix vytrvalců Kamenný Újezd 20.6.2021 8. místo – 3. místo MB čas 39:39

Fotka od Jirky Diviše z FB (zapůjčeno :-))

Původně březnový závod JBP na 15 km se proměnil na červnovou desítku. Důvod zkrácení bylo asi to vedro přes 30° na slunci, které panuje celý týden. Na předchozím pohárovém závodě v Sudoměřicích byli běžci po 10 km v cíli vzdechlí a tady 15 km by asi pár lidí nevydýchalo.

INSIDE INFO: Dle slov Lindy (pořadatelky a několikanásobné vítězky JBP a také čtenářky Cvíčka, zdravím Lindu a Davida) vykosil kůrovec místní lesy a moc stínu tam v údolí vzdechů nebylo. V Kameňáku to bylo se stínem asi ještě horší, asi tak 90% tratě bylo na žhavém asfaltu pod přímou palbou UV záření. Takže časy na desítce se dalo čekat, že to poběží pomaleji, ideální teplota na běh je 16°C a každý stupeň nad tuto hodnotu ubírá vteřiny z tempa, protože tělo spotřebovává energii na chlazení blablabla.

Konečně pohárový závod bez omezení a setkání se se všema lidma po dlouhé době, některé známé už jsem potkal před 3 týdny na Jivně, ale tady bylo hodně moc člověků, skoro všichni, co znám. Dokonce i Kuba Malíků po narození syna už zase závodil. Pár dalších narození dětí očekává že, novinek spousta, ale jako nejsem budějcká drbna, zpátky k závodu. Účast byla 76 lidí v hlavním závodě, dalších 19 lidí na krátké trati a přes 20 dětí.

Na startu spousta chrtů, domácí Pepa Havlíček si to asi v pohodě hlídal. Na prvních kilometrech běžela vepředu skupinka Pepa Havlíček, Michal Jarolím, Martin Pekař, Honza Mugl, Honza Bláha a Venca Bauer. Já jsem běžel ve druhé „skupině“, společně semnu tam bylo mraky lidí, co vím tak Konstantin Kasík, Jarda Zámiš, Honza Gregor a další. Co jsem pozoroval, tak se na čele postupně odpoutal od ostatních Havlíček, Michal Jarolím běžel sám na druhém místě a potom Peky. Honza Mugl na otočce myslím že čtvrtý a pak s odstupem Honza Bláha a s dalším odstupem Venca Bauer. V naší skupině jsem zkusil zdrhnout v seběhu na 3. km, ale držel se Kasík a začal mě předbíhat Pepa Bartyzal. Asi na 4. km byla občerstvovačka, hodil jsem do sebe trochu vody, ale naší skupinu to roztrhalo, někteří se tam asi zdrželi více, už jsem běžel jen za 7. Kasíkem na 8. místě a Pepa byl fuč (musel stavět na otočce do křoví), už jsem s ním nepočítal, jenže on mě nějak zázračně doběhnul a na 7. km šel dokonce přede mě. Nebyl jsem schopný se ho držet, i když se mi běželo dobře a hlavně se mi nějak zázračně lehce a hlavně pomalu dýchalo, vůbec jsem se nezadýchávál a i nohy by šly asi točit rychleji, jen jsem se bál toho vedra, aby mě nekleplo….No pak přišlo to stoupání v Rančicích na 8.km a Pepa párkrát přešel do chůze, takže se mi podařilo dostat přes něj zase zpátky na 8.místo a to už jsem pak udržel až do cíle, i když jsem si kontroloval, kdo je zamnou a viděl jsem za mostem už za značkou Kamenný Újezd, jak se ke mě blíží Pavel Ehrlich s ostupem asi 15 vteřin a za ním Petr Mráz, ale měl jsem dostatečný náskok a nemusel jsem vůbec finišovat, takže jsem dobíhal s rezervou a pocity ze závodů výborné.

Po závodě jsme do detailu probrali průběh závodu a kam vyrazíme příště, že poběžíme 17. července T2 půlmaraton, když klucí poběží, jak o tom mluvili, tak já taky, protože mě to fakt baví prát se o místa se stejnýma lidma, tentokrát jsem dopadnul dobře s umístěním, ale taky jsem mohl skončit třeba 15., v pár vteřinách se nás tam dlouho drželo asi 8 lidí a někteří to asi zabalili, takže v cíli ty odstupy jsou větší, než byl průběh závodu. Prostě závod jak má být, byl to boj.

Po závodě bylo v ceně startovného stravenka 40 Kč na jídlo, vynechal jsem výklus, takže jsem si stihnul dát hranolky, zmrzlinu a kofolu. Ještě zmíním, že žeru Salt Caps od Nutrendu, 2 tablety před závodem a 2 po závodě, jsou v tom minerály a řekl bych, že to je hodně znát, nebývám tak zničený po závodě, tentokrát jsem čekal, že budu zvracet z toho horka nebo že se z toho minimálně pos.., ale nic, úplně v pohodě a dokonce jsem do sebe hned nalil asi litr toho joňtáku, co byl v cíli, pak to jídlo a nic. Paráda.

Ještě po závodě proběhlo klasické vyhlašování a já skončil na 3. místě v kategorii MB, vyhrál jsem sklenici medu. S tím jsem moc nepočítal. No klasické moc nebylo, v KÚ se vyhlašuje pokaždé trochu jinak, každý zvlášť na stupních, asi kvůli fotkám nebo já nevím, to je jedno. Konečně závody jako za starých časů a ten pocit, běžet s partou stejných bláznů na plný koule, srdce buší na max, mozek totálně offline a po doběhu ten pocit, že jsem to zvládnul, to je k nezaplacení !!!

Fotky dodám, až budou, to mě také baví, hledat pak v dalších dnech po závodě na sociálních sítích, co kdo o tom napsal, vyfotil a tak…prostě sdílení společného zážitku a těšení se na další 😀

https://maraton.cz/results/20210620_kamenny-ujezd.pdf -výsledky Kamenný Újezd 20.6.2021