Tréninky a závody 14.7. – 10.8.2014

1. týden 3x běh (23km), 3x kolo (133 km), 1x posilování
2. týden 2x běh (20km), 3x kolo (104km), 1x plavání, 1x posilování
3. týden 1x běh (8km), 1x kolo (47km), 2x plavání (1,5km), 1x posilování
4. týden 2x běh (19km), 1x kolo, 1x plavání

1. týden – letos prvně jsem do tréninku zapojil jízdu na kole. Budu se snažit střídat běh/kolo. Bohužel nedostatek kopců v okolí mě nutí jezdit velké vzdálenosti a nevím, jak mě to bude bavit. Tento týden byl tréninkově úplně špičkový,byl jsem 3x běhat a k tomu 3x na kole. Na kole to byly dlouhé vyjížďky s občasným zrychlením a silovým šlapáním.

2. týden – další skvělý trénink, mix kolo/běh/plavání mě neskutečně baví a snažím se ho držet v poměru 3-3-1 (běh-kolo-plavání). V neděli jsem si zpestřil přípravu běžeckým závodem. Jednalo se o 7,6 km kros s malým převýšením.

3. týden – začal jsem snahu nabírat kondici a svalovou hmotu přes horní půlku těla, která je při běhu nevyužitá a je to znát. 2x týdně plavání bude základ pro trénink v následujících několika týdnech. Na střídačku s kolem a během + posilování.

4. týden – středeční plavání mě totálně vykolejilo. Bylo poměrně chladno, asi 22 stupňů, zataženo a voda v rybníce mohla mít tak max. 20 stupňů. Zbytek dne jsem proležel v posteli. No, už od rána mi bylo divně na zvracení, takže tělo dostalo pořádně zabrat. Aspoň při plavání ve studené vodě naberu nějaký podkožní tuk a nebudu vypadat tak vychrtle. Držet 2x plavání v týdnu se zdá býti pro mě nemožné. K dalšímu už jsem se nedostal a nyní venkovní teploty mi plavat asi nedovolí. Krytý 50m bazén je zavřený do září a menší jsou přeplněné.

Blíží se běžecké závody, tak v dalších týdnech začnu zase více trénovat běh a občas to prostřídám s jízdou na kole + případně plavání, pokud bude možnost.