Tréninky a závody 16.6. – 13.7.2014

1. TÝDEN – 4x běh (59 km), 1x posilování
2. TÝDEN – 3x běh (46km), 1x posilování
3. TÝDEN – 4x běh (36 km), 1x posilování
4. TÝDEN – 2x běh (30 km)+1x kolo (15km), …

1. TÝDEN – v tomto týdnu mě čekal v neděli poslední závod před prázdnima, další 2 měsíce žádné závodní běhy neplánuji. Podařilo se mi naběhat skoro 60 km, to beru jako základnu pro další týdny, ve kterých chci navýšit objemy tak, abych v září byl připraven k maratónské premiéře. Závod do vrchu se mi hodně povedl a neskutečně mě to bavilo, více než závody po rovině.

2. týden – hodně volný týden, pouze 3 běhy a z toho 2 dlouhé běhy s cílem nabrat aerobní kapacitu

3. týden – celkem 4 běhy, ale od středy do pátku jsem se necítil vůbec dobře, takže jsem se šetřil a neabsolvoval jsem žádný dlouhý běh 🙁

4. týden – neplánovaná 4 denní dovolená sice zmařila šance navýšit kilometráž, ale pomohla nabrat nějaké kilo a sílu. V pátek stupňované tempo 10 km, v sobotu dlouhý běh 20 km a v neděli hodně svižná jízda na kole v délce 15 km.

Bohužel se posledních pár týdnů necítím příliš dobře, chybí mi energie a hodně jsem ztratil na váze. Asi to bude nekvalitní regenerací a nedostatečným spánkem. Poslední dobou fakt špatně spím, bolí mě celé tělo a budím se už ve 4 ráno. Musím omezit popíjení kafe a kofoly. Taky jsem si koupil Celaskon na doplnění vitamínu C. Teploty se pohybují přes 20 stupňů a tělo dostává zabrat. Asi bych se měl snažit trénovat brzo ráno nebo pozdě večer.