4.3. Mladá Vožice 14 km – přesně trať pro mě, ještě jsem tam nikdy nebyl
18.3. GP KU 15 km – vyhodnoceni GP 2022
25.3. RunTour České Budějovice 10 km – moje srdcovka
1.4. Dolní Dvořiště 13 km – přesně trať pro mě, už jsem kravínem běžel dvakrát
16.4. Trhové Sviny 30 km – trochu delší trať, je to výzva, už na to koukám dlouho
23.4. Běh kolem Hluboké 25 km – tak to bude hustá kombinace s T.S. 30

po 13.2. VOLNO
út 14.2. R3km, R, kopečky 9×200, V3km …přesně takový tréninky jako dnes nohy potřebují, hodně přínosné
st 15.2. klus 15 km 5:02/km …dneska super, 8 km lehce, 7 km trochu svižněji
čt 16.2. klus 9 km 5:42/km …asi bych měl trochu brzdit, pociťuji známky přetrénování
pá 17.2. R2km, R, ABC, 4×100, temp.intervaly 4×1500 P2, V2km …chtěl jsem tempový běh 8 km, ale necítil jsem se na to, tak jsem dal aspoň delší úseky a tempo nebylo zase tak špatný, 4:01-3:53-3:52-3:47/km.
Jinak dneska po dlouhé době jsem stoupnul na váhu, abych zjistil, že mám nějak moc kilo, jako 82,5 kg je hodně navíc proti posledním rokům.
so 18.2. klus 9.5km 6:00/km dneska bída, vleklá únava, zkráceno, zpomaleno
ne 19.2. dlouhý běh 27 km 5:34/km …ve větru a dešti z Ločenic do ČB, chtěl jsem dát 24,5 km, nakonec z toho bylo víc, tak jsem za to moc rád

Celkem 6x běh 82 km
Celkem za týden 8 hod. aktivit

Splnil jsem už pět týdnů v řadě cíl 6 výběhů týdně a pokaždé jsem přidal aspoň 5 km. Dávám si za to 5 kudosů, 10 lingotů, 30 lajků a 60 srdíček. Jenom ten tempový běh jsem vynechal, tak to je v háji. Poprvé jsem zapojil velice účinný intervalový trénink. A když se podívám na loňské tréninky a kilometráž, tak už jedu skoro stejně.

2.TÝDEN

8. týden zimní přípravy.

po 20.2 VOLNO
út 21.2. R2km, R, ABC, 6×100, tempový běh 10 km 4:13/km, V1km …hodně těžký trénink, po dni volna to jde ztuha
st 22.2. badminton 1 hod. (prohrál jsem s Kubou 1:4) + klus 6 km 6:05/km …překvapivě jsem neměl tuhý nohy po včerejšku, dobrý znamení
čt 23.2. Kleť 13 km 9 (+602m) 7:58/km ..slabý nohy
pá 24.2. klus 8.5km 5:27/km …dnes náročný den (pohřeb+oční vyš.), tak jen krátce
so 25.2. R1.5km, R, ABC, 5×100, 8x1km P2, V1 km …s velkým sebezapřením, nechtělo se mi, nohy mrtvý, třikrát jsem měnil typ tréninku, naposledy během prvního úseku, těžká improvizace, nakonec perfektní trénink, tempa 3:50-3:47/km tj. tempo cca 14K, to co chci běžet příští sobotu (na rovině)
ne 26.2. klus 9 km 5:46/km

Celkem 6x běh 64 km, 1x badminton
Celkem 6,5 hod. aktivit

Dva kvalitní tréninky, 18 km v tempu ze 64 km, to je dost dobrý. Tenhle týden byl zase znát pokrok. Na poslední chvíli jsem zařadil intervaly, závody už klepou na dveře.

3. TÝDEN

9.týden zimní přípravy. V sobotu možná zkusím první závod, kopcovitých 14 km se mi hodí do plánu.

po 27.2. VOLNO
út 28.2. R2km, R, ABC, 4×100, temp. intervaly 5×1500 P2,5, V1km …tempa 3:52-3:45-3:49-3:45-3:46/km, druhý úsek jsem šel dost na pohodu, jinak těžký, nepříjemný tempo cca 13K. Do startu desítky mi zbývá ještě 3,5 týdne, takže naprosto ideálně mám tu křivku nasměrovanou směrem k tomu datumu, to bych chtěl mít už formu vyladěnou na tempo 3:42/km :-).
st 1.3. klus 11 km 5:20/km …první běh jako brejloun, já zase vidím, konečně
čt 2.3. klus 8 km 5:39/km + rovinky 10×100
pá 3.3. badminton 1 hod. 0:6 prohra s Kubou 🙁
so 4.3. R2km, závod kros 14 km 4:28/km, V 1km

Vožický vytrvalostní běh 4.3.2023 – 15. místo, 6. v kategorii, čas 1:02:07

Je to tady, je to tady. Sezóna zahájena! Skoro po 5 měsících jsem byl na závodě. Běžel jsem dlouhou trasu 14 km, ještě se tam běžela krátká 7 km. Počasí cca +2°, na běh super. Účast 86 na dlouhé a 79 na krátké, tu běžely hlavně holky, protože za to byly body do JBP. Závod byl navíc zařazen také do seriálu Běžec Podblanicka, tak účast byla velká. Byl to již 8.ročník, pro mě první.

Start byl asi kilometr od cíle, to jsem čuměl, jak je ta Vožice veliká Já čekal něco jako Bujanov… Běželo se po polích, loukách, lesem, po silnici, takovej kros a trochu kopcovitý. Start asi ve 12:40. Chvíli mi trvalo, než jsem se prokousal davem dopředu, asi tak na 20. místo. První půlku se mi moc dobře neběželo, klouzalo to, neměl jsem žádnej vzorek na silničních botách, tak jsem si párkrát zabruslil na bahně. Druhá půlka se mi běžela nečekaně dobře. Teda až na to bloudění na 8.km, to byla blbost.

Vzpomněl jsem si, jak jednou při Běhu na Kleť někdo otočil šipku, tak něco podobného se asi stalo i dnes. Na mapě je vidět, že jsme všichni zahnuli na 8.km za šipkou a pak jsme probíhali zahradou nějakého domu, jen jsem čekal, kdy majitel vypustí ještě vlčáka a ten nám natrhne prdel.

Přede mnou byla skupina asi 5 běžců, tak jsem je následoval. V cíli jsem sežral dvě bábovky a valil domu. 6. místo v kategorii pěkný. V mužích vyhrál Pavel Brlica, v ženách Linda Palivcová, gratuluju!

Fotky – jen vyhlašování
Článek Vožický vytrvalostní běh vyhrál Brlica před Vašem, uspěla opět Pavlicová
Fotogalerie Zonerama

Ještě doplním vyjádření pořadatelů HOBBYRUNTEAM Mladá Vožice:

Doufáme, že se vám naše členité trasy líbily a do Mladé Vožice se opět rádi vrátíte. Mrzí nás snad jen jakýsi rádoby žert zlomyslného, či nějak jinak omezeného „spoluobčana“, který v katastru obce Bzová otočil šipku (ukazatel směru trasy) a narušil tak tím orientaci některých závodníků. Mysleli jsme si, že u nás se to stát nemůže, ale že se to stalo „až“ při ročníku osmém, je vlastně malý zázrak. Za tuto malou kaňku se omlouváme, ale některé věci prostě ovlivnit nelze.. Přesto věříme, že nám zůstanete věrní a opět se k nám přijedete proběhnout.

ne 5.3. klus 10.5 km 5:55/km

Celkem 5x běh 60 km, 1x badminton

Opět o něco kvalitnější týden, 21 km v tempu ze 60 km.

4.TÝDEN

V tomto týdnu bez závodění.

po 6.3. VOLNO
út 7.3. R2km, R, ABC, 5×100, rychl.intervaly 6×600 + 3×300 P1, V2km …dnes poprvé letos rychlejší intervaly, ne úplně naplno, snažil jsem se stupňovat tempo: 3:50-3:49-3:45-3:42-3:41-3:41 + třístovky 3:31-3:28-3:31-3:27. Pocitově velmi dobré.
st 8.3. klus 19 km 5:32/km …pocitově jsem se táhnul jako slimák
čt 9.3. Kleť 7km (+423m) 8:24/km …volně klusem
pá 10.3. R2km, R, ABC, 5×100, tempový běh 10km 4:15/km, V1.5km …velmi náročný běh, rezerva nula, nohy tuhý
so 11.3. klus 8.5 km 6:01/km …pohodička
ne 12.3. dlouhý běh 22 km 4:41/km …18 km naprosto super, pak už tuhly nohy při tom svižnějším tempu