Recenze sporttesteru Garmin Forerunner 410 HR Premium

Před zakoupením hodinek Forerunner 410 HR Premium jsem vybíral z několika modelů Garmin. Líbil se mi model Forerunner 210, ale ten nemá funkci Virtuálního partnera. Proto jsem sáhnul po dražším modelu Forerunner 410 s prémiovým pásem na měření tepu (HR Premium).

Cena

Na začátku roku 2013 se ceny těchto hodinek pohybovaly mezi 7 a 8 tisíci v e-shopech, podařilo se mi je sehnat za 7133,- Kč. Model 210 je o několik tisíc levnější.

Graf ceny produktu Garmin Forerunner 410 HR Premium poskytuje server Heureka.cz

Zapojení

Po vybalení jsem zapojil sporttester do zásuvky a asi po 3 hodinách hlásil 100% stav baterie. Při prvním zapnutí vyskočí jako první výběr jazyka, vybírám češtinu. Ovládání dotekovým kolečkem bylo pro mě nezvyklé, ale rychle jsem si zvyknul. Dále se nastavují údaje jako výška, hmotnost, datum narození (pro výpočet kaloriíí). Snímač tepu to našlo ihned, spárování proběhlo bez problémů.

První trénink

Při prvním vyběhnutí se sporttesterem jsem musel čekat asi minutu na získání signálu GPS, ale během tréninku hodinky měřili a zaznamenávali trasu bez problémů.

Stažení dat do počítače

Nejdříve jsem stáhnul software ANT Agent ze stránek http://www.garmin.com/intosports, nainstaloval a připojil k počítači USB stick (součást balení). Po vytvoření účtu a přihlášení se stáhla data během několika vteřin. Pak jsem nainstaloval software Garmin Training Center ze stránek http://www8.garmin.com/products/trainingcenter/ a prohlídnul si naměřené údaje. Prohlížení dat je možné také online na http://connect.garmin.com .

Mapy Topo Czech 2012

Na přiloženém CD jsou turistické mapy Topo Czech 2012 včetně registračního kódu, který se zadává při instalaci na stránkách garmin.cz. Při registraci je potřeba stáhnout plugin do internetového prohlížeče Garmin Communicator Plugin, který spáruje hodinky s reg. kódem mapy. Nicméně, ta mapa je podle mě k ničemu. Raději používám internetový Connect Garmin, kde jsou mapy od Bing (Microsoft).

Hodnocení

Neznám konkurenční produkty, možná je tento sporttester Garmin Forerunner 410 HR Premium ve srovnání s konkurencí dražší, ale funguje skvěle. Měří kromě běhu také jízdu na kole. Dá se přes Connect Garmin nastavit jednoduše tréninky, např. intervalový trénink a nemusíte se o nic starat, hodinky pípají spolehlivě.

Po 2 letech používání musím konstatovat, že tento sporttester je výborný. Akorát mě mrzí, že neukazuje průměrné tempo běhu, ukazuje pouze tempo měřeného úseku. Mám nastavený auto lap 1 km a po každém kilometru to měří tempo od nuly.

Garmin Forerunner 410 HR Premium lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>