Zhodnocení roku 2023

Za rok 2023 jsem naběhal 2534 kilometrů, zúčastnil jsem se 23 závodů, celkem to bylo 353 hodin aktivit ze všech sportů. Bylo to o dost méně než v předchozích letech, už se klidním. V seriálu JBP jsem skončil celkově na 11. místě a na 7. místě ve věkové kategoriii 40-49 let.

Na začátku roku jsem byl nemocný, i přes troje očkování jsem po firemním večírku dostal covid-19 a dva měsíce jsem pak nezávodil. Nechtělo se mi chodit makat na dráhu, přestal jsem si platit členství v klubu SKP ČB a radši jsem se zaměřil na delší běhy v terénu, kopcovité běhy, táhlo mě to do lesa. Na jaře to byl Horský maraton Trhové Sviny 32 km a Trhovosvinenská padesátka cca 53 km.

Přes léto jsem běhal jen kratší místní závody, bez větších úspěchů a nebavilo mě to. Na podzim jsem ještě odběhnul Běhej lesy Boletice 43 km, extra dlouhou trasu, ten závod se konal naposled. To byl zážitek, krásná příroda, fajn lidi. Pak jsem řešil, co dál. Vyřešilo to zranění, nemohl jsem dlouhé týdny běhat naplno, maximálně nějaký klusy s velkou bolestí. Bylo pár dní, kdy jsem nemohl ani vstát z postele…strašný pocity. Dalo mi to čas přemýšlet.

Cítil jsem se slabý a bez energie, tak jsem začal posilovat. Kousek za domem zrovna postavili workoutové hřiště, to bylo v září a předtím v srpnu vzniklo 2 km vzdálené ještě další a mnohem větší. Začalo mě to cvičení bavit. Pak přišla zima a začal jsem chodit do fitka.

Srovnal jsem si to v hlavě a je třeba jít dál. Co je důležité: Běh mi pomáhá psychicky a dává mi energii do života. A zaujal mě jeden názor, cituji „Běh mi přináší další úhel pohledu, ze kterého na sebe můžu nahlížet. Potom také seběvědomí, důvěru v sebe sama. Při běhu mám pocit, že žiju.“ Přesně.

Vyřešil jsem si spoustu problémů doma a věřím, že budu silnější fyzicky i psychicky. Chtěl jsem úplně skončit se psaním, dost jsem si to běhání vlastní vinou znechutil. A navíc, není nic horšího, než neaktualizovaný web :-). Budu se snažit dál informovat o závodech.

Od října jsem nic nepsal, pouze jsem si doplňoval výsledky a kilometráž, pro pořádek. Během té doby mi napsalo dost lidí, díky všem za podporu. Tento web je zdroj informací pro lidi, kteří chtějí vyzkoušet nějaký nový závod, který jsem odběhnul a mají potom aspoň trochu představu, co je na místě čeká.

Jinak všechny aktivity dávám na Garmin Connect, tam to i trochu komentuju občas a na Stravě.

Děkuju všem za společné chvíle na závodech v roce 2023 a zpětnou vazbu v komentářích a emailech na info@cvicko.cz. Potěšilo mě to! Přeju všem hodně štěstí a zdraví, ať to běhá.

Plány na rok 2024

Budu se snažit občas něco napsat. Na jaře 2024 moc odběháno nemám, věnuju se spíše posilování a užívám si život. Mám zaplacené startovné na Runtour Čb 10 km 13.4.2024 a potom uvažuji o startu na Běhej Lesy Karlštejn 20.4.2024 13 km a Běhel Lesy Železná Ruda 1.6.2024 (místo domácího půlmaraton lesní půlmaraton). Tak uvidím, kam mě to zavede. Láká mě zkusit nějakou akci v zahraničí, nějaký půlmaraton na pěkném místě, pak projít město a poznávat okolí.

Výsledky 2023
Kilometráž

Fotky ze závodů 2023

Ještě jedna statistika:

Od začátků v roce 2012 do konce roku 2023 mám odběháno 32095 km.