2.TÝDEN – 6x běh 68 km, 1x kolo 24 km, 2x posilování
3.TÝDEN – 4x běh 48 km, 1x kolo, 1x plavání

26.8.2023 Lišov 7 km
9.9.2023 Boletice 43 km
23.9.2023 Svatý Ján 10 km

1.TÝDEN

Pokračování letní přípravy započaté 14.7. Cílem je dostat se do formy na závody v druhé půlce srpna.

po 31.7. posilování 14 min. + klus 8 km 5:39/km
út 1.8. R2km, R, ABC, 4×100, rychl.intervaly 3x(4×400 P1,5) P3, V2km …velmi dobrý trénink, zase o hodně lepší než minule, nohy bolely hodně, přesně tohle potřebuju makat, už tři týdny po sobě rychlostní tréninky (s prodlužováním úseků 250, 300, 400), doufám že to bude znát na závodech 🙂
st 2.8. klus 7 km 5:58/km
čt 3.8. R2km, R, ABC, 6×100, tempový běh 10 km 4:17/km, V5.5 km …celkem 19 km, tempo s rezervou

2.TÝDEN

Už 4.týden letní přípravy. V sobotu nejspíše po delší době otestuju formu, Boršov :-).

po 7.8. klus 8 km 5:35/km
út 8.8. R2km, R, ABC, 4×100, rychl.intervaly 10×500 P2, V2km …velmi dobrý trénink, tempa kolem 3:30/km, občas jsem i trochu brzdil, přišlo mi to moc rychlé a nohy oproti minule skoro nebolely
st 9.8. posilování 13 min. + klus 8 km 5:52/km
čt 10.8. kolo 24 km
pá 11.8. posilování 17 min. + klus 7 km 5:48/km
so 12.8. R2km, závod 12 km, V1.5km

Reuter Run Boršov n.Vlt. 8. místo – čas 52:56

Podeváté do Boršova, je to každý rok stejný. Ráno jsem se necítil moc dobře, nohy ztuhlý. I tak jsem věřil, že by to mohlo být dobré. Letos vyšlo počasí +26° hodně letní, v tom vedru se mi neběželo dobře.

Na startu těžká konkurence, asi 140 lidí. Main taktik bylo zkusit držet se Honzy Gregora, to jsem vydržel jen 4 km do Jamného. Tím pro mě závod skončil, jelikož v naší kategorii přede mnou běžel Venca, Jirka a Honza, tři lidi, byl jsem bez šance na dobré umístění, hlava a nohy nechtěly dál, zvolnil jsem a běžel jsem takový tempový běh, co jsem chtěl dát v pátek, ale kvůli závodu jsem vynechal.

Na 6.km mě předbíhal Standa Fiala, takže jsem klesnul na 5.místo v kategorii. Jen jsem mávnul rukou. Pak jsem dlouho běžel sám a vůbec mě to nebavilo. Asi na 8.km mě doběhnul Robert Toman, ten se taky dost trápil, tak jsem se ho dokázal udržet až do cíle a občas i navigovat, běžel to poprvé a já starý mazák už to fakt dobře znám, tak to bylo fajn :-).

S výkonem teda nejsem spokojený, forma ještě není dobrá. Je to teda lepší než v Neplachově a na půlmaratonu v ČB, aspoň mám chuť do tréninku, když to někam směřuje. Na Lipně příští neděli to bude asi bída, to už nestihnu nic natrénovat.

Dostal jsem další keramiku do sbírky, takový hrneček na lungo. A grilované kuře opět výborný, krásná akce.

Video startu závodu s tradiční atmosférou

Výsledky Boršov
Fotky
Fotky 2

Jednu fotku jsem ukradnul Jirkovi D, zbytek Martinovi a Evě Z.

2014: čas 55:35 14. místo

ne 13.8. dlouhý běh na Kleť a zpět 17.5 km (+599m) 6:25/km …trénuju na terénní maraton, běželo se lehce 😀

Celkem 6x běh 68 km, 1x kolo 24 km, 2x posilování
Celkem za týden 8,5 hod. aktivit

V týdnu jsem koukám nedal žádný den VOLNO, to moje kolo je taky dřina , tak už asi chápu ty špatný nohy v Boršově a návaly unavy…., jsem se trochu přetrénoval 🙁 V neděli už to bylo v pohodě, i přes sobotní závod, tak jsem to zase tolik neposral. Na 9.září jsem si zaplatil pořádné dobrodružství na Olšině, tak mám motivaci pro trénink.

3.TÝDEN

po 14.8. VOLNO …vedro k padnutí, těžká únava po víkendu, deprese, v práci průser a k tomu doma totální psycho
út 15.8. R2km, R, 4×100, rychl.intervaly 8×600 P2,5, V2km …celý den teplota hodně přes +30°C, přehřátej, k tomu výlet k vodě a pobyt na slunci a potom večer dát unavenej potmě trénink, nečekal jsem, že odběhnu jediný úsek, chtěl jsem dát aspoň klus, když to nepůjde a co se nestalo, odběhnul jsem všech 8 úseků v tempu cca 3:28/km, nechápu to…to byl 5.týden rychlostních tréninků…

Povedlo se mi odběhat stupňovaně rychl.tréninky 1.týden: 20×250 P1 3:40/km, 2.týden: 3x(5×300 P1) P3 3:35/km, 3.týden: 3x(4×400 P1,5) P3, 4.týden: 10×500 P2 3:30/km, 5.týden: 8×600 P2,5 3:28/km
Odběháno většinou ve vedru a na tvrdém asfaltu…na dráhu se mi chodit nechce, i když tu možnost mám…

st 16.8. kolo 58 km
čt 17.8. posilování 16 min. + klus 10 km 5:48/km + rovinky 7×100
pá 18.8. posilování 14 min. + klus 8 km 5:53/km
so 19.8. VOLNO
ne 20.8. R2km, závod Lipenský půlmaraton 18 km (+558m) 5:01/km …report sepíšu později, nemám na to náladu

Lipenský půlmaraton 20.8.2023 – 10.místo čas 1:32:22

Účast 140 lidí, letos to pořádal nový pořadatel (už to nebyl Trail Running Cup) a byla nová trať. Z tratě vypadla Luč a Alpská vyhlídka. Vzdálenost byla podle hodinek necelých 19 km, takže o dost kratší a řekl bych lepší. Jen škoda toho úseku kolem řeky Čertovy proudy. Stezka korunami stromů zůstala a start a cíl stejný. Bylo horko přes 30°C, tak jsem se hodně často občerstvoval, po trase celkem 4 luxusní občerstvovačky, plus jsem vyžebral vodu na horské prémii do sjezdovky.

Běželo se mi dobře, na stezce mě doběhla Marcela Joglová, první žena, to byla dobrá společnost. Trochu nečekaně vypadal konec, já si blbec dával na 18.km magnézko, abych poslední 3 kilometry v klidu vydržel a ono to bylo do cíle už jen kilometr, to jsem nečekal, najednou šipka do cíle a čau, žádný půlmaraton. Po doběhu luxusní koupel v Lipně. Bylo fajn pokecat s běžeckou partou.

Jinak cesta nicmoc, jel jsem bohužel sám a navíc cestou domu pokuta za rychlost v Krumlově 600 Kč. Pak ještě nakupovat do Bauhausu a makat doma několik dní ve sklepě, takže regenerace bídná, ale jinak to bohužel nešlo, už týden před závodem doma problémy…těšil jsem na tuhle akci hodně, nakonec jsem byl vůbec rád, že jsem mohl běžet a výsledek byl dobrý, na to co se děje doma vlastně super výsledek.

Celkem 4x běh 48 km, 1x kolo, 1x plavání
Celkem 8,5 hod. aktivit

4.TÝDEN

po 21.8. workout 12 min. + klus 5 km 6:08/km
út 22.8. VOLNO …ale jen od běhání, odpočinek od závodu nula, domácí práce…
st 23.8. R2km, R, ABC, 4×100, rychl.intervaly 2×800 P3 + 6×300 P1, V2km …chtěl jsem dát 6×800, ale nezvládnul jsem ani tři úseky, tak jsem zkusil kratší, ale ani to jsem nevydržel dlouho, trénink nanic
čt 24.8. klus 12 km 5:53/km
pá 25.8. posilování 13 min. + klus 10 km 6:09/km
so 26.8. R3km, závod 7 km Lišov 4:15/km, V2.5km …nebyla síla, report později…

Běh (skoro) kolem středu Evropy Lišov 26.8.2023 – 15. místo

Vůbec se mi v sobotu nechtělo jít běhat, po náročném období není chuť na závodění… Nakonec jsem jel a dostal jsem pěkně naloženo. Loni 4. místo, letos 15.místo. Trať byla jen 7 km, takže jsem se ani nedostal do tempa a byl konec. Byla to pohárová akce, tak tam byla celá parta, aspoň jsme pokecali a bylo to fajn.

Fotky rajče

ne 27.8. klus 20 km 5:38/km …vydat zbytky sil, potřeboval jsem delší, ale s velkým sebezapřením aspoň 20