Tréninky a závody 25.10.2021 – 21.11.2021

1.TÝDEN – 4x běh 51 km, 1x badminton, 1x TRX
2.TÝDEN – 4x běh 47 km, 2x badminton, 1x TRX
3.TÝDEN – 1x běh 6 km, 1x badminton, 1x plavání, 2x TRX
4.TÝDEN – 0x běh, 1x eliptical, 1x plavání, 3x TRX

1.TÝDEN

V předchozích 9 týdnech jsem odzávodil 4x půlmaraton, 1x desítku a 2x kratší závody. To je slušná porce.

po 25.10. VOLNO
út 26.10. VOLNO
st 27.10. badminton 1 hod. s Vítkem prohra 2:3
čt 28.10. R 1.5 km, závod 6 km 3:39/km, V 1km

Sokolský běh republiky České Budějovice 28.10.2021 – čas 21:56 9. místo

Po celkem povedeném půlmaratonu jsem 4 dny neběhal, odpočíval jsem, jen trochu plavání a badminton. No v podstatě jsem jen žral a chlastal, úplně ideální příprava 😀 Ve čtvrtek byl státní svátek a konal se v parku Stromovka běžecký závod. Byl jsem sám doma, běhat se mi vůbec nechtělo, ale říkal jsem si, že bych se měl přinutit už začít něco dělat, že přece nezahodím formu do koše.

Vyrazil jsem půl hodiny před startem na kole a ještě jsem se stihnul dvakrát vrátit (nejdříve pro mobil kvůli prokázání bezinfekčnosti a podruhé kvůli klíči k zámku na kolo). Přihlásil jsem se jako poslední závodník 15 minut před startem. Rozklus nebyl ideální, ale začátek ve 14:00 jsem v pohodě stihnul. Běžela se trať na 6 km, byly to dva stejné okruhy v parku, stejný závod jsem běžel loni 12. prosinci v čase 22:14. Letos byla větší konkurence, asi 160 běžců. Neběželo se mi nijak zvlášť dobře, bylo to dost utrpení, nohy se netočily. Aspoň bylo s kým závodit, běžel jsem ve skupině 4 běžců (s Honzou Gregorem, Petrem Šafránkem a nějakým mladíkem), kde jsem chvílema šel i do čela a drželi jsme pospolu, až cca 500 metrů před cílem se ten mladík utrhnul, za ním Honza a já s Petrem jsme trochu nestíhaly. Nakonec jsem doběhnul 4 vteřiny za Honzou a 3 vteřiny před Petrem na 9. místě celkově. Stačilo to na 3. místo v kategorii.

Vyhrál jsem dvě piva. Jo ještě v cíli jsem dostal tričko. Čas 21:56 byl o 18 vteřin rychlejší než loni, tempo vychází 3:39/km, takže docela spokojenost.

Fotogalerie Sokolský běh ČB ženy startovaly odděleně + běžela se ještě kratší trať 3 km

pá 29.10. dlouhý běh 22 km 5:24/km
so 30.10. TRX 20 min. + klus 6 km 5:43/km
ne 31.10. R2km, ABC, 4×100, tempový běh 8 km 4:09/km + 3x300mk300 (3:24-3:25-3:18/km), V1.5km

Celkem 4x běh 51 km, 1x badminton, 1x TRX
Celkem za týden 5,5 hod. aktivit

2.TÝDEN

V sobotu se běží jedna velká klasika, která mě láká, ale časově mi to moc nevychází, tak nesjpíše bez závodů tento týden.

po 1.11. badminton 60 minut. 3:2 výhra nad Vítkem, poprvé s novou raketou Yonex Nanoray Dynamic FEEL za 1299,- Kč. S novou raketou jsem po dlouhé době zase vyhrál, takže bylo to v raketě! 😀
út 2.11. klus svižnější 12 km 4:42/km, běželo se mi krásně lehce
st 3.11. R2.5km, ABC,4×100, rychl.intervaly 3x600P1-3x800P2-3x600P1, v Krumlově na stezce, těžký trénink tempa 3:38-3:28/km
čt 4.11. klus 9 km 6:16 s Kubou Včelná
pá 5.11. VOLNO
so 6.11. R 2km, R, 4×100, závod 10 km 3:43/km, V 1.5km

Palestra Kbelská desítka 6.11.2021 – čas 37:15 35. místo

Třetí účast a opět malinké zlepšení. Letos se Kbelská 10 konala netradičně v listopadu, jinak se koná v březnu. Podmínky byly skoro ideální, teplota cca 9°C. Trasa 10 km má v druhé půlce stoupání na 7.-9. kilometru, není to úplně nejrychlejší trať. I tak jsem chtěl běžet na osobák 37:12, ideálně pod 37 minut, tempo cca 3:40/km.

Na startu bylo trochu míň lidí než obvykle, jako na všech závodech letos. Startovalo se ve 12:30 hodin, začátek je lehce do kopce, běželo se mi výborně a lehce. Asi nám trochu foukalo do zad, protože jsem držel běžel rychleji, než jsem plánoval a přitom jsem se cítil dobře. 5 km jsem měl za 18:09 (můj osobák !!!), tempo 3:38/km, super. Pořád jsem někoho předbíhal a dral jsem se dopředu. Měl jsem to parádně rozběhnuto a navíc pocity pořád dobré. Šestý kilometr byl navíc trochu s klesáním, takže taky super za 3:37. Pak přišlo to očekávané stoupání a zpomalení, byl to boj, ztratil jsem tam ale více, než bych potřeboval a v cíli mi to o 3 vteřiny nevyšlo. Škoda no, to byla velá šance. Výsledný čas 37:15 odpovídá tempu 3:44/km. Bylo tam i pár známých jmen, třeba Jarda Píšek běžel za krásných 35:50 ! Nebo další jihočech Jaroslav Zámiš čas 36:56. Závod vyhrál Jakub Zemaník s časem 30:12.

3.TÝDEN

Měl jsem v plánu ject ještě příští týden 17. listopadu závod ve Velešíně, ale tak nějak mi to v hlavě překrývají myšlenky na T1 maraton už za 2 měsíce, mám převedené startovné z loňska.

po 8.11. reg. plavání 10 min. + pára + vířivka
út 9.11. klus 6.5 km 6:14/km
st 10.11. klus 1 km 6:11/km, dneska jsem šel běhat, ale po 500 metrech jsem to radši otočil, vůbec mě to nebavilo, takže asi je rozhodnuto, zařadím posezonní přestávku 1-2 týdny a pak se vrhnu na objemovou přípravu prosinec-leden.
čt 11.11. VOLNO + TRX 10 min.
pá 12.11. VOLNO
so 13.11. VOLNO + TRX 12 min., stále nemám na běh ani pomyšlení, to je divný
ne 14.11. badminton 90 min. prohra s Vítkem 2:5, první dva sety jsem vyhrál, pak už jsem nestíhal 🙂

Celkem 1x běh 7 km, 1x badminton, 1x plavání, 2x TRX
Celkem za týden 3 hod. aktivit

Celý týden byl nahovno, byl jsem hodně unavený, posmrkával jsem, v noci jsem se budil ve 3 ve 4 a nemohl jsem spát. I tak jsem ale nevydržel úplně bez aktivit, něco málo se podařilo odtrénovat.

4.TÝDEN

Tak T1 maraton se prý na výstavišti konat nebude, další změna plánů kvůli kovidu. Ale na odpočinku to nic nemění, musím si najít jinou motivaci, proč bych měl v zimě běhat. Hlavně potřebuji přes zimu posílit ruce, core a vlastně všechno. Tak snad se budou konat aspoň akce jako Himálajský medvěd a Klekluli, abych i něco odběhal.