Tréninky a závody 22.11.2021 – 19.12.2021

2.TÝDEN – 7x běh 83 km, 1x badminton, 1x TRX
3.TÝDEN – 2x běh
4.TÝDEN – 0x běh, 1x badminton

1.TÝDEN

Hej hou, pozávodní období skončilo, 15 dní bez běhu stačilo. Bylo to těžké období, nemám to rád, ale je to potřeba. Je čas začít přípravu na novou sezónu, mojí už 11. běžeckou. Začne pomalé běhání potmě, několik týdnů budu jen klusat a občas semtam dám rovinky. Za cíl si dávám naběhat maximální objem, co to půjde, aspoň hodinku denně a o víkendu více. Snad nebudu muset sám kroutit s čelovkou a budou se konat akce jako třeba 11. prosince šestihodinovka na Kleti.

po 22.11. klus 10 km 5:50/km …po dvou týdnech neběhání jen volně
út 23.11. klus + 6×100 11 km 5:35/km dneska to celkem šlo, ještě za světla
+ TRX 18 min.
st 24.11. klus 10 km 5:43/km …utrpení, dneska tuhý nohy, jako bych běžel poprvé v životě, těžký to bylo 🙂
čt 25.11. klus 12 km stupňovaně 5:15/km …dostal jsem se k tempu 4:37/km, běželo se mi dobře
pá 26.11. klus 11 km 5:37/km docela těžký, nebavilo mě to
so 27.11. VOLNO + TRX 18 min., výlet do Tábora na badminton
ne 28.11.R 3 km, závod 7.7km 4:25/km, V1 km

Běh kolem Baby Nové Homole – 6.místo čas 33:49

V týdnu jsem pořád jen klusal po dvoutýdenní přestávce bez běhu a tak se mi zachtělo trochu zrychlit. V Homolích se startovalo ve 14:35, teda trochu se zpožděním 5 minut kvůli zpoždění vlaku Regiojet v Boršově n.Vlt., přebíhá se během závodu dvakrát přes koleje. Den před závodem napadlo asi 5 cenťáků sněhu, teplota byla kolem 1°C. Startovné bylo za stovku. Sešlo se nás tam docela dost, odhadem tak 50 lidí. Pořadatel Pavel Pojar nám před startem říkal, že kdo zabloudí, dostane nazpátek startovné, byl si jistý tím, že to je perfektně značeno 🙂 Myslím si, že nezabloudil nikdo, bylo to opravdu dobře značené oranžovou barvou po vzoru Klekluli a na každé odbočce stál někdo z pořadatelů.

Startovalo se z autobusové zastávky v Homolích a běželo se na horu Bába (500 m.n.m dle mapy.cz), potom seběh, terénní vložka kolem kravína s otočkou a přes Černý dub zpátky do Homol. Na čele běžela skupinka 3 běžců Jarda Zámiš, Jan Kobes a Matěj Jakubec stíhaná Vláďou Profantem a pak já. Vláďa je pak dotáhnul cca v půlce tratě. V seběhu z Baby jsem se dost bál, tak mi chlapci zdrhli a v dalším seběhu mě předbíhal i Honza Petrou. U kravína to smrdělo, tak jsem zrychlil, Honzu předběhnul a stahoval jsem tu vedoucí čtyřku. Na otočce byl trochu zmatek, klucí tam bloudili semtam, on ten pingpongový stůl, co jsme měli oběhnout , tak nebyl skoro vidět, jak byl zapadaný sněhěm a pořadatel seděl zrovna v autě 🙂

Vracečka a potkávačka všech ostatních, uhybání do hlubokého sněhu mi moc nechutnalo, tempo pomalé, u kravína mě předběhnul nečekaně Štěpán Vondrášek, to bylo asi 2 km před cílem. Snažil jsem se ho udržet a doběhli jsme pak Honzu Kobese, ten na chvíli zastavil a vydejchával se, tak jsme ještě přidali, ale Honza se zase rozběhnul a Štěpán s ním, já ne, poslední kilák mi zdrhli a doběhnul jsem na šestém místě.

V mojí kategorii 40-49 let vyhrál Honza Kobes, druhý Štěpán a třetí jsem byl já. Celkově vyhrál Vláďa Profant před Jardou Zámišem. Vyhlášení vítězů proběhlo celkem brzo, akorát jsem předtím stihnul výklus, převlečení, pak ještě napít se čaje od pořadatelů, chvilku pokecat. Byla to prima pohodová akcička. Můj výkon hodnotím jako dobrý, jsem spokojený. Neběžel jsem ten závod úplně na krev, konec jsem vypustil (už nebylo s kým bojovat) a v sebězích jsem šel jen volně opatrně, průměrné tempo 4:25/km.

Celkem 6x běh 67 km, 2x TRX
Celkem 7 hod. aktivit

První týden zimní přípravy se celkově vydařil.

2.TÝDEN

Ve druhém týdnu zimního přípravného období bych chtěl odběhat zase o něco více než ten předchozí týden.

po 29.11. klus 10.5 km 5:38/km ..nohy ztuhlý, nicmoc, nebavilo mě to
út 30.11. klus 11 km 5:28/km …dneska už dobrý
st 1.12. klus 12.5km +8×100 5:16/km dneska jsem přetáhnul malinko hodinu, běželo se mi lehce
čt 2.12. R1km, stup.tempový běh 9 km 4:56-4:14/km, V2km super lehký nohy, pocity dobré + TRX 16 min.
pá 3.12. klus 12 km 5:12/km nečekaně dobré nohy, tak jsem trochu přitlačil na tempo
so 4.12. klus Kleť 1x nahoru/dolů 12:26/km …vůbec mi to neběželo, bál jsem se v seběhu, abych nehodil na ledu držku
+ badminton 1 hodina výhra 4:1 nad Vítkem (už druhý výhra v řadě)
ne 5.12. dlouhý běh 19 km 4:53/km …do 18.km to šlo výborně, pak už podle očekávání trápení

Celkem 7x běh 83 km, 1x badminton, 1x TRX
Celkem 9 hod. aktivit

Druhý týden se také povedl, podařilo se mi navýšit kilometry a celkově to pocitově bylo výrazně lepší než první týden. Jo a běhal jsem každý den!

3.TÝDEN

Ve třetím týdnu bych rád vyrazil v sobotu na Kleť, 6 hodin výstupy/sestupy, to je skvělá příležitost potrénovat v těžkém terénu. Celkově bych rád odběhal alespoň 90 km, pokud nepůjdu tu Kleť, tak stovečka je cíl.

po 6.12. TRX 20 min.
út 7.12. klus 13 km 4:50/km běželo se mi krásně lehce
st 8.12. NEMOC, začal mi otékat prst na ruce, mám ho fialový už více než 3 týdny a nevím z čeho
čt 9.12. NEMOC, volám doktorovi, byl jsem objednám na pondělí
pá 10.12. NEMOC + ATB, už jsem to nevydržel a šel jsem k doktorovi, dostal jsem antibiotika

so 11.12. NEMOC+ ATB
ne 12.12. NEMOC+ ATB

Celkem 2x běh

4.TÝDEN

po 13.12. NEMOC + ATB, kontrola, vyšetření krve v pořádku, stále nevím z čeho to je, už to aspoň nemám tolik oteklé
út 14.12. NEMOC + ATB
st 15.12. NEMOC + ATB
čt 16.12. NEMOC + ATB, dneska jsem dobral antibiotika, ale prst pořád pobolívá, mažu Chlumského roztokem a mám obvázaný už týden
pá 17.12. VOLNO, už je to 10 dní bez běhání
so 18.12. VOLNO
ne 19.12. badminton 1 hod. prohra s Vítkem 2:3, prst ještě cítím, ale už jsem chtěl prověřit zatížení