3 tipy na dárky k vánocům pro běžce 2015

Jaký dárek koupit pro běžce nebo běžkyni ? Mám zde pár tipů ke koupi, od nejlevnějších až po ty dražší dárky.

1. Knihy o běhání

Na trhu je slušný výběr knih plných inspirace a motivace do běhání, hubnutí a zdravého životního stylu. S běhání souvisí i zdravý životní styl nacházející základy veganské či vegetariánské stravy.

Pro ženy po padesátce např. Když se dáma rozběhne…ani v padesáti není pozdě (2014, Zuzana Součková).

Pro začínající a hobby běžce ŠKORPILOVA ŠKOLA BĚHU (2014) nebo i starší tituly od autora Miloše Škorpila.

Pro kondiční a výkonnostní běžce doporučuji např. MŮJ DLOUHÝ BĚH (Daniel Orálek, 2014), JEZ A BĚHEJ (Scott Jurek, 2013), velice inspirativní kniha nejen pro vegany je VEGAN V KONDICI (Brendan Brazier, 2014).

Mezi oblíbené starší tituly pro všechny běžce a běžkyně patří ZROZENI K BĚHU (2012) nebo BĚHÁNÍ S KEŇANY (2012). U těchto čtivých bestsellerů je možná lepší si je vypůjčit v místní knihovně, protože po přečtení budou zabírat akorát místo.

2. Funkční doplňky a prádlo

Běžecké rukavice, univerzální funkční šátky a tunely na hlavu a krk, funkční čepice nebo běžecké ponožky. Stylový multifunkční šátek ocení jistě každý bežec.

3. Potravinové doplňky

Pravidelní běžci potřebují jíst až 3x více jídla než běžná populace. Bohužel kvalita potravin nedokáže pokrýt 100% živin a je nutné je doplňovat pomocí superpotravin a doplňků stravy.

Mezi nejžádanější supepotraviny patří vodní řasy Chlorella či Spirulina, mladý Ječmen nebo semínka Chia. Další vhodný doplněk je kloubní výživa pro klouby a šlachy, např. Cemio Kamzík. Další sortiment pro vytrvalce tvoří BCAA bílkoviny, gainery, proteinové nápoje, gely, musli tyčinky, ale tam jsou velké rozdíly v kvalitě a nedoporučuji brát to nejlevnější na trhu.