3.TÝDEN – 6x běh 90 km
4.TÝDEN – 6x běh 101 km, 1x kolo 21 km, 2x posilování

1.TÝDEN

po 31.8. VOLNO
út 1.9. R 1.5 km, ABC, fartlek na dráze (4×100+3×200+3×300+2×400+4×100) + 1500@3:32 TF 169, V 2.5 km …kvalitní trénink, nejdříve rychlostní trénink na měkkém tartanu a pak jsem šel dát patnáctistovku s bolavýma nohama na tvrdý asfalt.

Celkem za týden 2,5 hod. aktivit

Týden nahovno. V úterý jsem dal ještě kvalitní trénink s ohledem na plánovaný sobotní závod na 10 km, jenže od středy jsem měl trochu střevní potíže a cítil jsem se oslaben. Ve čtvrtek jsem byl ještě klusnout lehounce. V pátek už jsem na vylaďovací trénink neměl vůbec pomyšlení, nebyla síla, přidala se bolest v krku, rozjela se rýma a blbě se mi dýchalo, běhat nešlo. V sobotu jsem smrkal a pokašlával, únava, takže na závodění vůbec nebyly myšlenky.

Když se dívám na výsledky GP, tak bych se nevecpal ani do první desítky a v kategorii bych na bedně taky nebyl, takže o žádné body jsem nepřišel, pohoda. Naopak se pauza teď hodí. Přidám si pár dní volna, abych zase nabral síly a další závod dám nejspíše až 24. října, za 7 týdnů. Takže bude dost času na odpočinek a bude síla na pořádný trénink.

2. TÝDEN

Do středy dám volno. Loni jsem dával také 5-denní volno podobně na podzim od 14. do 18.10. a pak jsem hned 28.10. běžel suprově Tálínskou desítku, takže kratší volno bude prospěšné.

po 7.9. VOLNO
út 8.9. VOLNO
st 9.9. VOLNO
čt 10.9. klus 8 km 4:48/km TF 143 …tak se vracím nakonec po 6 dnech volna bez běhání se běželo pěkně lehce, síla byla, ráno váha 78,0 kg, odpočatý jsem, chuť makat se vrátila, akorát ještě nemám žádné plány.
pá 11.9. klus 14 km 4:49/km TF 143, dneska se mi běželo krásně lehce
so 12.9. R 3 km, závod 5 km 3:50/km TF 174,V 2km

Běh vítězství Ševětín 12.9.2020 – 3. místo čas 18:43

Po páteční hospodě a spoustě alkoholu jsem se moc nevyspal, ale i tak jsem chtěl dát něco „svižnějšího“. Sobota nabízela 3 běžecké závody v kraji (Běh pro paměť národa České Budějovice, Běh vítězství Ševětín, Běhej lesy Boletice). Výběr byl jednoduchý. Běžet ve Stromovce se mi nechtělo, navíc to startovné na dobročinné účely natáčení pořadů z pamětníky 500 Kč mě neoslovilo. Běhej lesy Boletice za 750 Kč v noci s čelovkou po loukách a v lesích mi připadá nebezpečný a vůbec mě to neoslovilo. V Ševětíně jsem věděl, že dávají poháry, startovné za hubičku, takže odložená akce z května u mě vyhrála na plné čáře.

Start byl v 11:45, cesta necelých dvacet minut v pohodě. Počasí letní, žádný problém, trať je krátká 5 km a navíc vede částečně ve stínu stromů. Účast hromada dětí + dospělých cca 40 lidí. Startovné 50 Kč. Od začátku jsem si běžel svoje tempo a vedoucího Antonína Brabce jsem neřešil, ten je mnohem lepší běžec. Přede mnou byl ještě Erik Svoboda. Po otočce jsem si trochu zvolnil, ale na 4. km z 5 mě začínal stahovat čtvrtý v pořadí Vyskočil ml., takže mě donutil přidat, pátý kilometr jsem šel úplně nadoraz a bál jsem se o místo až na cílovou pásku, bylo to o prsa. 🙂

Nakonec z toho byl docela slušný čas 18:43 a průměrné tempo 3:50/km. Nebyla to úplně rovina. Takže úplně ideální tempový běh.

V Ševětíně jsem už jednou běžel v roce 2014, tenkrát jsem měl čas 19:47. Jinak po doběhu každý dostal pití, banán a musli tyčinku. Později byli k mání i klobásy.

Vyhlašování bylo nějaký divný, byl jsem vyhlášen v kategorii hlavní závod, i když věkově už patřím do veteránů od 40 let. Stejně tak „dopad“ i Antonín Brabec (ročník 1973) na 1. místě, já byl druhý a třetí byl David Vyskočil (ročník 2005). Vyhrál jsem krásný pohár a nějaké rakety na línej tenis.

Celkové pořadí: 1. Antonín Brabec 17:52.3, 2. Erik Svoboda 18:25.2, 3. Petr Klimeš 18:43.6, 4. David Vyskočil 18:43.7

ne 13.9. dlouhý běh 24 km 5:09/km TF 139, s Martinem ČB -> Štěpánovice

Celkem 4x běh 56 km, 2x posilování
Celkem 5 hod. aktivit

Týden jsem začal ještě s rýmou a nechtěl jsem uspěchat návrat k tréninku. Od čtvrtka už jsem zpátky v tréninku.

3.TÝDEN

Tak pomalu plánuji cíle na podzimní sezónu.
3.10. Běh kolem Hluboké 25 km (krajský přebor v silničním běhu+JBP), 31.10. 1/2Maraton České Budějovice (Runczech)
17.1. Krosová 12 Velešín (JBP)

To budou dlouhé závody, bude to chtít zaměřit trénink více na tempovou vytrvalost, zařadit nějaké delší intervaly a kratší tempové běhy.

po 14.9. VOLNO
út 15.9. R 2.5, 4×100, kopečky 20×150, V 2.5 km …dneska Včelná, nohy ještě z víkendu nebyly úplně top uvolněný, trochu jsem se s tím pral.
st 16.9. klus 10.5 km 5:19/km TF 136, dost těžký nohy, bylo to zase utrpení
čt 17.9. R 2km, ABC, 4×100, dráha 3x3km Mk600 (3:59-3:58-3:57/km), V 1.5 km, těžký trénink, bylo znát, že nejsem ve formě, nohy dostávají pořádnou čočku, 16 dní do závodu
pá 18.9. klus 11 km 5:30/km TF 128, krutá bolest nohou
so 19.9. klus 14 km 5:18/km TF 136, nožky bolí, zítra bude DB peklo 🙂
ne 20.9. dlouhý běh 26.5 km 4:55/km TF 142, s Kubou a Martinem, bylo to peklo

Celkem 6x běh 90 km
Celkem 8 hod. aktivit

Velmi kvalitní tréninkový týden. Podařilo se odběhnout třetí dlouhý běh v posledních 4 týdnech a zase o kus delší 23 -> 24 -> 26 km. Dlouhé intervaly podle plánu, jen trochu pomalejší tempo než bych si přál. A kopečky k tomu, takže celkově ideální trénink pro delší závody, na které se chystám v následujících měsících.

4.TÝDEN

Mám to dobře rozjeté na supr čupr formu.

Upravený jízdní řád:
3.10.2020 Běh kolem Hluboké 25 km (silniční, krajský přebor)
10.10.2020 Běh kolem Hejtmanu (silniční desítka)
24.10.2020 Běh kolem Ameriky (kros 5 km)
31.10.2020 Mattoni 1/2Maraton České Budějovice

po 21.9. kolo 21 km + posilování a strečink 11 min., zkouším teď posílit i po stránce stravy, koupil jsem si Nutrend Salt Caps, 120 tablet – je to směs elektrolytů a vitamínu. Bude se hodit na ty dlouhý závody a dlouhé těžké tréninky, jako třeba zítra.
út 22.9. R 5 km, intervaly 1-6-1-4-1 P3, V 5 km
Kubovo trénink, společně ve třech s Kubou a Martinem krásná práce. Mezičasy: 1 km 3:44 – 6 km 4:09/km – 1 km 3:43 – 4 km 4:04/km – 1 km 3:39. Měl jsem toho dost, ke konci tréninku to bylo pro mě závodní úsilí na max. Ale tepy slušný, přínos bude obrovský :-))) Celkem 24 km !!! Nějak mě ty dlouhý běhy začínají bavit. A navíc s těma solnýma tabletama (beru od pondělí) mě to zase tak moc nesejmulo. Rychlejší doplňování minerálů ztracených pocením se bude hodit.
st 23.9. klus 11 km 5:21/km TF 131 VO2MAX 60
čt 24.9. R 3 km, 5×100, dráha 4×800-400 P2, V 4 km …rychlostní trénink, kombinace osmistovek a čtyřstovek, improvizace podle pocitů, původně jsem chtěl dát 8×800, ale po prvním úseku jsem se na to necítil, nakonec hodně kvalitní trénink. Časy úseků: 2:50-1:22, 2:50-1:22, 2:48-1:21, 2:46-1:21.
pá 25.9. klus 13 km 5:28/km TF 129 + posilování 12 min.
so 26.9. stupňovaný lehký běh 12 km 4:47/km, zapomněl jsem HR pás
ne 27.9. dlouhý běh 26.5 km 4:51/km TF 140, od 17.km jsem měl nohy v prdeli

Celkem 6x běh 101 km, 1x kolo 21 km, 2x posilování
Celkem za týden 10 hod. aktivit

Velmi povedený týden s objemem přes 100 km, v tom dva kvalitní běhy. Mohlo být trochu více kopců na sílu a více posilování.