Od pátku se pomalu začínám hýbat po 28 dnech bez jakýkoliv sportovních aktivit, aspoň jsem si pořádně odpočinul.

3. TÝDEN

po – klus 9 km 54 min., o kousek dál než minule, pořád jen lehká aktivita 🙂
út – eliptical 30 min. + posilování 15 min.
st – klus 15 km 82 min., už to bylo trochu méně bolestivé, ale tempo o minutu pomalejší při stejné TF než před pauzou

Celkem 7 hod. aktivit

Konečně návrat k tréninku, líp to nešlo…nohy bolely, tempo mizerný. S každým během to bylo lepší a lepší. Hodinky hlásí VO2max 51, přitom ve formě jsem míval i 60, takže to budu sledovat, jak dlouho mi bude trvat se dostat zpátky k normálu ?

4. TÝDEN

po – klus 8 km + rovinky
út – stupňovaný běh 16.5 km cca 5:20-4:30/km, konečně pořádný běh
st – reg. kolo 10 km
čt – lehký běh 12 km 5:11/km
pá – eliptical 15 min. + posilování 15 min.
so – závod 15 km 4:10/km

Grand Prix K. Újezd na 15 km 17.3.2018 – čas 1:03:00 22. místo

DSCN4435Po 4 týdenní pauze v únoru jsem nebyl ještě ve 100% kondici a původně jsem z účastí ani nepočítal. Ale nakonec jsem běžel a dopadlo to nad moje očekávání. Účast byla 99 dospělých, počasí bylo příjemný kolem 0°, organizace jako vždy na jedničku. Startovalo se v 11 hod., na startu byla většina lidí z poháru, v mojí kategorii skoro všichni soupeři. Já nemám natrénováno, přesto jsem vypálil celkem rychle a čekal jsem, jak se budu cítit. Na začátku jsem běžel skoro až do otočky s Jirkou Divišů, ještě před otoučkou nás předbíhal Honza Lippl, Lukáš Studnař a ještě jeden běžec, jejich tempu jsem nestačil. Metou 10 km jsem probíhal v čase 41:30 a v tu chvíli jsem běžel sám, počkal jsem si tam na Lukáše Rokose a hodně mi pomohlo se za ním vozit, cíl se blížil a já se vezl několik kilometrů skoro až do cíle. Doběhnul jsem v čase 1:02:59. To vychází tempo asi 4:10/km. S časem jsem spokojený, sice je to o 3 a půl minuty horší než předloni, ale na to že jsem posledních 14 dní jen klusal po dlouhé pauze je to povzbudivý výkon. Vyhrál Honza Macoun s časem 54 něco. Výsledky závodu

Konkurence v A2 každým rokem houstne 🙂 V Kameňáku neoficiálně pořadí 1. Soukup, 2. Gregor, 3. Konárek, 4. Černý, 5. Vondrášek M., 6. Vondrášek Š., 7. Lippl, 8. Rokos, 9. Klimeš, 10. Szábo

OPRAVA 1. Soukup, 2. Gregor, 3. Konárek, 4. Vondrášek M., 5. Vondrášek Š., 6. Lippl, 7. Rokos, 8. Klimeš, 9. Szábo

Bylo fajn zase pokecat se stejně naladěnýma lidma a moc mi to chybělo. Jen mě mrzí to „politikaření ohledně týmů v JBP. Něco se domluvilo, už to trvá několik měsíců a prý je to rozpracovaný…ještě dodám, že jsem vyhrál sklenici medu za umístění v loňské Grand Prix vytrvalců, jo závod sež počítá kromě JBP i do GP. Grand Prix 2017 vyhrál Jaromír Habara.

Celkem 7 hod.aktivit

Ještě jsem trénink nehrotil, nechávám si rezervy, abych nepřepálil začátek. Nečekaně zařazený závod v sobotu mě hodně nakopnul a byl to výborný tempový trénink. Zase o kus dál, s každým během se cítím líp, pomalu se vracím zpátky kde jsem byl a věřím že bych se mohl posunout i dál. Jsem dost odpočatý, pauza byla přínosná, chystám si zaplatit přístup na stadion SKP, abych mohl brousit ovál kdy se mi zachce a nikdo mě nevyháněl :-)))