Rok 2019 byl pro mě rekordní v počtu naběhaných kilometrů, naběhal jsem v průměru 320 km měsíčně.

Běh 3847 km.
Cyklistika 544 km
Paddleboard 102 km.

27 běžeckých závodů, 2 vítězství, celkové vítězství v Grand Prix vytrvalců, 2. místo v JBP 30-39 let.

Měl jsem rok bez zdravotních výpadků. Z pohledu naběhaných kilometrů byly pro mě výkony trochu za očekáváním. Nezlepšil jsem poprvé osobák na půlmaraton. Zaměření na kratší tratě přineslo jen nepatrné zlepšení osobáku 37:12 na desítce o 11 vteřin. V Jihočeském běžeckém poháru jsem získal méně bodů než loni. Od půlky října jsem se proto vrátil k trénování sám sebe a v tom budu pokračovat i příští roky.

Také v příštím roce bych chtěl tím mým sportováním především kompenzovat sedavé zaměstnání v IT oboru, zneužívat běh k čištění hlavy a přepínání z online světa do offline. To se nijak zásadně nevylučuje s plánováním tréninku a systematickým postupem.

Výsledky závodů 2019

Ještě poděkování. Tak hlavně děkuji manželce, že mi běhání pořád toleruje a jediný co neschvaluje jsou maratony. Děti zatím běh nezajímá, tak snad jim tolik nevadí, že furt někam jezdím běhat. Pak děkuji partákovi Kubovi Malíků za spoustu společných tréninků. A taky Láďovi za trénování do října , celkem cca 11 měsíců. A ještě díky všem běžcům a běžkyním, soupeřům, pořadatelům, za společně strávené chvíle na závodech, bez dobré party by mě to nebavilo.

Byly akce, na které už příště nepojedu, krásný je, že máme z čeho vybírat a můžeme si jezdit kam chceme a závodit kdy chceme. Kdybych měl zvolit nejlepší závod roku 2019, tak to byl pro mě Sportisimo půlmaraton Praha. Proč ? Byl jsem na bedně RunCzech v kategorii hasičů (zážitek), jela semnou manželka a zaběhnul jsem si nejlepší čas 1:21:57 v půlmaratonu na certifikované trati.