Garmin hrudní pás na měření tepů nefunguje

Chtěl bych se podělit se zkušenostmi s měřením tepové frekvence pomocí hrudního snímače Garmin, konkrétně se jedná o model HRM PREMIUM (stál cca 1500 Kč). Co dělat, když neměří správně nebo nejde spárovat se zařízením.

Hrudní pás mám už asi 5 let a za tu dobu jsem s ním odběhal asi kolem stovky závodů a bezpočet tréninků. Nejdříve jsem ho používal se sporttesterem Garmin Forerunner 405 a později Garmin Fenix 3.

Spárování s hodinkama je bez problémů, ale může nastat situace, kdy se zařízení odmítá spárovat, v takovém případě mi pomohl „RESET“ snímače.

Jak vyresetovat hrudní měřič tepů (bez záruky) ?

Na anglickém fóru Garmin jsem našel trik, který funguje ! Stačí odšroubovat kryt, vyndat baterku a vložit baterku na cca 10 vteřin obráceně. Pak baterku vložíte správně, zašroubujete kryt zpátky a je to. Tadá, snímač pak lze znovu spárovat a funguje jako nový. Za případné poškození neručím, mě ale tento trik zafungoval už 2x.

Příčiny chybného měření TF

Dalším problémem bývá chyba měření. Např. při běžném běhu máte TF 150 a snímač vám začne najednou měřit i klidně přes 220 TF za minutu. Tady pomůže taky reset. Ale pozor, chyba může být způsobena třením vrstev funkčního prádla, při kterém vzniká statická elektřina, která se eliminuje pocením. Problém je, že při běhu se začnete potit až tak po 10-15 minutách a do té doby prostě měřič ukazuje blbosti. To nastává hlavně v zimě, kdy je třeba nosit více vrstev oblečení.