Tréninky a možná i závody 23.11.2020 – 20.12.2020

4.TÝDEN – 6x běh 96 km, 2x posilování

1.TÝDEN

Už 8. týden houmofis, v hlavě vymeteno, ale pořád běhám pořád.

po 23.11. VOLNO
út 24.11. R 2 km, ABC, fartlek 40 min. (15×300 s meziklusem), V 1.5 km, na dráze byla námraza, takže tvrdý asfalt, jo a vůbec se mi nechtělo jít běhat, ale říkal jsem si, musíš ty debile, musíš, to jediný tě zachrání od blázince a já fakt šel běhat a byl to nakonec supr kvalitní trénink.
st 25.11. klus 8 km 5:06/km
čt 26.11. R 2 km, 4×100, ABC, tempový běh 16 km 4:10/km TF 158, V 1 km
pá 27.11. klus 10 km 5:19/km TF 126 + posilování 10 min.
so 28.11. klus 11 km 5:07/km TF 134
ne 29.11. dlouhý běh 19 km (+662m) 5:36/km TF 141 okruh v Blanském lese Třísov – Plešovice – Kokotín – Kleť – Třísov, -1°C omrzliny na rukách 5. stupně 🙂

Kokotín, Pičín …to jsem si musel blejsknout

Celkem 6x běh 80 km, 2x posilování
Celkem 7 hodin aktivit

Psycho týden, v neděli byl sice závod, ale já neměl čas, jelikož přišli další zájemci o koupi bytu, prodej bezrealitky.cz se stále nedaří 🙁 I přes naprosto nulovou motivaci běhat jsem dodržel standard 6 běhů za týden, super práce kámo. Jinak ale jen dřepím u PC, kroutím se na židli jako had a kompenzační cvičení 0,001 promile. Suma za týden i tak dobrá, 80 km velmi pěkné, čtvrtek tempíčko velmi slušné, VO2MAX 61 jsem top. Dnes končí dětem distanční výuka, alespoň na týden nebudu učitel 3x sláva !!!

2.TÝDEN

Konečně návrat do normálu. Už chodím do práce, děti do školy. Dokonce už proběhnul i nějaký závod, tak se mi vrací chuť trénovat. Přihlásil jsem se na T1 maraton 23.1.2021 a budu věřit, že se akce v nějaké podobě uskuteční. Pro mě to je teď motivace běhat.

po 30.11. VOLNO + posilování 10 min.

Za listopad 2020 si píšu do tabulky 328 km. Je to můj listopadový rekord (to je tím, že nejsou závody). Za rok 2020 odběháno zatím 3342 km. V listopadu jsem neběžel žádný závod. A když se dívám na termínovku JBP, do konce roku se má konat už jen jediný bodovaný závod a mě chybí 2 závody. Takže kašlu na JBP, to jsou fakt kokotský pravidla, vyškrtají půlku závodů, ale počet započtených závodů se téměř nezměnil ? To mi hlava nebere.

út 1.12. R 2 km, ABC, 6×100, kopečky 7x50m, V 3.5 km teplota -2°C, zkrácený trénink, nějak mě divně píchlo v kotníku a raději jsem se vykašlal na kopečky a jen klusal pomalu
st 2.12. klus 6 km TF 131 + posilování 15 min.
čt 3.12. tempový běh 19 km 4:23/km TF 154, VO2MAX 61, pomalejší tempo než bych si přál, skoro celá trasa byla pod sněhem, od Hluboké do Bavorovic ledovka. Trochu jsem si to prodloužil proti minulému týdnu, i když do T1 maratonu zbývá ještě 7 týdnů, času dost 😀
pá 4.12. klus 11 km 5:14/km TF 134 + posilování 12 min.
so 5.12. klus 17 km 4:40/km TF 145, trochu jsem chvátal
ne 6.12. dlouhý běh 20 km (+543m) 6:07/km Slavče-Kluk-Vrábče-Slavče, dost velká únava a bolest nohou, v posledních 4 dnech jsem naběhal 67 kilometrů, tak se ani únavě nedivím, je to OK

Celkem 6x běh 81 km, 3x posilování
Celkem za týden 7,5 hod. aktivit

Od pondělí do středy jsem nenaběhal skoro nic a pak jsem to doháněl, chyběla motivace i chuť běhat. Od čtvrtka už to bylo velmi dobré a nakonec objem přes 80 km není špatný. Na maraton pod 3 hodiny mi to ale přijde málo. Raději v dalších týdnech zvolním tempo a natáhnu vzdálenost, abych se dostal někam k 90-110 km týdně.

3.TÝDEN

Tak snad se povede tento týden aspoň k té stovce.

po 7.12. VOLNO +posilování 15 min.
út 8.12. R 3 km, kopečky 4×300 do sjezdovky Dubičné + 3×100 méně strmější kopečky, V 1.5 km, kvůli bolesti pravé nohy nad kolenem jsem skončil trochu dříve
st 9.12. klus 13 km 5:31/km, noha bolí, poslední metry jsem nemohl už ani jít, pěkná křeč, asi dám pauzu
čt 10.12. VOLNO + posilování, dneska jsem poslechnul vládu, snížil jsem svojí mobilitu a navýšil debilitu, přesně jak to po nás ovčanech chtějí, otupit, vyděsit, aby jsme si všechno nechali snadněji líbit. Už jsem téměř debilní, mám skoro obden deprese, takže se jim to daří. Popravdě jsem nebyl běhat kvůli bolavému stehnu, ale jinak to je pravda.
pá 11.12. klus 7 km + 9×100
so 12.12. R 2.5 km, 4×100, závod 6 km 3:45/km, V 2.5 km

Sokolský běh České Budějovice 12.12.2020 4. místo (1. místo muži B)

Zázrak, po 2 dlouhých měsících tréninku jsem běžel závod. Velký dík pořadatelům, asi po 2 nebo 3 posunech termínu se nakonec podařilo odběhnout tuhle novinku v ČB. V jiných městech se běžel Sokolský běh republiky už loni.

V parku Stromovka běhám docela často, kromě tradiční RunTour i můj poslední závod Night Run před 2 měsíci se běžel ve Stromovce. Sokolský běh byl pro mojí kategorii muži B na dvoukolovém 3 km okruhu, celkem 6 km. Startovalo se odděleně po 5 minutách, béčkaři šli na start v 12:05, divný pocit vidět odbíhat áčkaře a čekat na start, to už holky měly odběháno a kategorie 50 až smrt šla až po nás.

Od startu jsem se hlídal čelo a v druhém okruhu jsem se odtrhnul od K. Kasíka a doběhnul jsem si pro první místo v kategorii. Z vítězství mám samozřejmě velkou radost. Po takové době, sice jsem nestihnul vyhlašování, protože mi byla zima a šel jsem se domu převlíknout (neměl jsem ssebou věci, doklusal jsem na start z domu), ale pro lahvinku vína jsem si pak dojel na kole. Moje tempo 3:45/km, asi dobrý, na to že neběhám žádné rychlostní tréninky.

Bylo fajn zase vidět naživo partu nadšenců do běhání, pokecat a je to pro mě vzpruha v téhle době a povzbuzení, budu z toho zážitku žít několik týdnů 🙂 Musím přiznat, že jsem byl před startem hodně nervózní, už od pátku, v sobotu dopoledne totál, bál jsem se, že se z toho pose..ale dobrý, neposral. A vyhrál jsem.

Výsledky Celkově vyhrál David Vaš, druhý byl Martin Pekař (oba áčkaři), třetí Michal Jarolím, já byl čtvrtý. Je to moje letošní nejlepší umístění v závodech JBP.

Další závody v nedohlednu, ještě nebyl zrušen pouze jeden závod Jistebnice 31. prosince – závod na 15 km, ale to se obávám, že kvůli očekávanému zhoršení situace taky nebude, stejně jako byl zrušen Štěpánský běh a Klekluli, což mě hodně mrzí. A lednový indoor T1 maraton ? To je v háji, snad kdyby se všichni pravidelně testovali jako profesionální sportovci ? Ale to asi nikdo chtít platit nebude…

ne 13.12. dlouhý běh 25 km 5:09/km TF 138, jen přes malý kopeček Hluboká-zámecký park

Celkem 5x běh 65 km, 2x posilování
Celkem 6,5 hod. aktivit

4. TÝDEN

6 týdnů do maratonu. Minulý týden jsem hodně odpočíval a málo běhal, tak tenhle týden bych potřeboval naběhat aspoň 110 km nebo aspoň 10+ hod. aktivit. Taky bych chtěl více zapracovat na posílení zad, při dlouhých bězích mě bolest zad limituje.

po 14.12. VOLNO + posilování 12 min.
út 15.12. klus 14 km 4:57/km
st 16.12. R 2 km, ABC, 4×100, tempový běh 16 km 4:11/km, V 1.5 km
čt 17.12. VOLNO, dnes místo běhu supr promořovací firemní večírek 😀
pá 18.12. 1.klus 6 km 5:01/km + 2. klus 17 km 4:46/km, dnes poslední den v práci, teď mám do 4. ledna 16 dní dovolenou nebo volné dny a pak možná bude homeoffice podle situace, takžde ideální podmínky pro objemový maratonský trénink, jen zůstat 5 týdnů zdravý, rvát do sebe vitamíny, salt caps, nepřežírat se, nechlastat tolik, hodně spát. Beru celkem pravidelně vitamín D, chtělo by to jíst více ryb. K tomu posilování aspoň obden pár minut držet to. Motivace je velká.
so 19.12. klus 17 km 4:50/km + posilování 11 min.
ne 20.12. klus 21 km 4:29/km, chtěl jsem delší, ale nechci to moc hrotit, abych se nedostal do nějaké vleklé únavy, už takhle je nakumulovaná únava značná