Běžecké plány na rok 2018

Když se vrátím k loňskému roku, tak jsem naběhal nejvíce kilometrů (3713 km), nejvíce nastoupaných metrů (27474m), odběhal nejvíce závodů (33), jenže výsledky na závodech byly často horší než v předchozím roce. A proč ? Důvodů mohlo být více, během roku roku 2017 jsem řešil spoustu starostí (rekonstrukce bytu, nové zaměstnání) a psychika dělá hodně. Taky těch závodů bylo hodně.

Jasno mám také v tom, že maraton v současné době není pro mě a nedokážu běhat současně maraton, půlmaraton a desítku se stejným tréninkem. Z mého tréninku dokážu dobře (teda podle tabulek odpovídajících výkonů) zaběhnout půlmaraton a desítku. Maraton ne. Z celkem 5 pokusů to byla 5x katastrofa. Na maraton mi chybí delší aktivity. Mě dlouhé pomalé běhy nebaví, musím se do nich nutit a nemám z nich radost. Kolo taky nemám (ukradli mě už 3 kola) a jinou formu pohybu nad 2 hod. neznám.

Letošní rok nezačal dobře (tenhle článek píšu až v dubnu 2018). Na konci ledna již zmiňovaná katastrofa při maratonu (půlka rozběhlá na čas pod 3 hodiny, pak došly síly na 32 km DNF). Potom jsem ještě dobře zaběhl Winter run na 4 km.  Pak mě v únoru vyřadila na 4 týdny z tréninku nemoc, forma byla výborná, škoda, ale aspoň si pohybový aparát odpočinul. Na začátku března jsem se vrátil k tréninku. Dnes tj. 21. dubna mám odběháno už několik závodu po návratu k tréninku a lepší se to.

Těžké něco plánovat. Procházím často termínovkou a hledám závody, které se mi hodí buďto do tréninku nebo mě lákají jako např. půlmaraton v ČB 2.6.2018. To bude pro mě asi top závod první půlky roku. Tréninkově chci běhat závody Sinop Cupu a JBP. A co dál nevím. Postupně budu doplňovat. Láká mě zkusit orientační běhy, loni jsem běžel jeden a bylo to úžasný. Žádný vrchol sezóny zatím vybraný nemám.

Hlavně mám v plánu se během bavit a kompenzovat sedavé zaměstnání. Tak čus ať to běhá.

Aktualizace

květen 2018 – koupil jsem přece jen nové kolo, MTB levně z Decathlonu, žádný závodní speciál to není, budu ho mít jen na lehké vyjetí po těžkých bězích apod.