Recenze zelenáčů Green Ways – ječmen, ječmen jahoda, chlorella

Zelenáče (rozuměj zelený ječmen a chlorella) jsou velice oblíbené mezi běžci, až se divím kolik lidí se už vydalo „zelenou cestou“. Já zkouším využívat produkty GW od ledna 2019. Za 6 měsíců pravidelného užívání (každé ráno, při trénincích, během dne) musím sportovně uznat, že sleduju zatím jen pozitiva. V červnu jsem měl úraz na kole, při převazování ruky se sestra divila, jak rychle se mi rána hojí, takže asi chlorella funguje, protože má urychlovat hojení ran. Při preventivní prohlídce mě doktor chválil, že mám ukázkový krevní tlak a nízkou klidovou frekvenci 50, ale tohle bude zásluha pravidelného běhání. Kromě toho jsem za těch 6 měsíců nebyl nemocný, cítím dostatek energie, i když tvrdě trénuju, je to trochu jiný pocit únavy, snesitelnější, nemění se mi nálady, dokážu to zvládat. Největší test přijde až v zimě, celkem pravidelně každý druhý rok dostávám angínu, tak jestli se mi vyhne, bude to potvrzení, že imunita je lepší.

Novinka Ječmen - jahoda přidána do jídelníčku

Novinka Ječmen – jahoda přidána do jídelníčku. Na fotce společně s balíčkem 3+1.

V lednu pravidelně už asi 5 let nabíhám objemy, běhám 6 dní v týdnu. Asi nejde spočítat, kolik potu ta dřina stojí. Běhání je určitě náročné na regeneraci. Dát se do kupy na další den po těžkém tréninku bývá občas složité. V tomhle může významně pomoci zelená stravaUrychluje totiž regeneraci. Doplní živiny, enzymy, pomůže odstranit toxiny vznikající při tréninku.

Zkouším si dávat zelený ječmen každé ráno, před tréninkem a po tréninku. Během dne také zobu chlorellu třeba 5-10 tablet zapiju vodou nebo čajem. Ječmen je hnusný zelený prášek, který se ale snadno rozpustí ve vodě (nejdříve voda, do ní nasypat prášek). Dá se ochutit např. medem, olejem, smetanou. Já si ječmen doplňuju nejčastěji medem. Po uvedení novinky v podobě dětského ječmene jahoda už si dávám také samotný ječmen jahoda s vodou. Chutná výborně, není nutný ho dochucovat. Skvělý, doporučuju!

Jak jsem psal, je brzo něco hodnotit. Po 4 týdnech tréninku jsem ale výrazně navýšil objem a zatím dobrý. Řekl bych, že se zelenáčema zrychlila regenerace. To funguje. Uvidíme později. Je to dost drahé zobání, takže si to asi ne každý bude moci dovolit. Ale myslím, že pro běžce s motivací se zlepšovat to je dobrá investice.

Kdyby měl někdo zájem to také zkusit (produkty nejsou volně v prodeji ani na internetu), tak mě neváhejte kontaktovat. Zřídím přístup do nového eshopu, doba dodání cca 3 dny. 1 balení ječmene stojí 1150 Kč, stejně stojí chlorella. Vyplatí se zakoupit registrační balíček 3+1.

Ještě dodám, kdo už zkoušel nějaký ječmen pít před X lety, tak vězte, že složení dnes je úplně jiné. Dříve se to nedalo pořádně rozmíchat, vytvořil jsem si k tomu odpor asi jako většina lidí, říkal jsem si už nikdy více, ale napodruhé je to mnohem lepší.

Někdo může mít po nasazení zelenáčů problémy se zažíváním, jak se zanesené tělo (střeva) čistí, u mě to proběhlo bez problémů. Beru oboje (je prý velký rozdíl brát ječmen i chlorellu nebo pouze ječmen). Vzájemně se doplňují, je to jako jing a jang.

Závěrem. U téhle recenze se hodí dodat moje oblíbené „kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody“.

Více informací najdete na webu Green Ways. Nebo si můžete rovnou vytvořit účet v e-shopu GW.

Proč se mi vyplatí užívat zelenáče

  • už jen ten pocit, že pro zdraví něco dělám navíc „střevní bakterie ovlivňují duševní stav“
  • mám více energie, cítím se dobře (zelenáče jsou dobré palivo, obsahují vše potřebné)
  • cítím rychlejší regeneraci (obnovení sil) po tréninku, piju ječmen před a po tréninku …
  • zlepšila se obranyschopnost (nedokážu ověřit, ale věřím tomu v kombinaci s česnekem …)
  • a hlavně prevence nemocí – lékaři mají moc pacientů a nemají čas léčit příčiny nemocí, nikdo jiný se o moje zdraví nepostará
Jahoda se smetanou

Jahoda se smetanou – moje nejoblíbenější kombinace

Čtěte více ve článku Přírodní doping: Zelený ječmen zlepší váš sportovní výkon i zdraví

Vytvoření účtu v novém eshopu GW

registracni_formular_gw

Chci vytvořit účet »

Jak se zaregistrovat na Green Ways

Při registraci je možné zapnout si „autoship“ (automatické odesílání výhodného balíčku 3+1 každý měsíc na Vaši adresu). Autoship se dá po registraci vypnout. Případné dotazy mi pište na e-mailovou adresu: klimes@b2x.cz .

Pokusím se zodpovědět, co budu vědět nebo se zeptám mého poradce se zkušenostma více než 13 let.