1. TÝDEN – 2x běh, 1x kolo, 1x plavání, 2x posil.
2. TÝDEN – 5x běh, 1x plavání, 3x posilování
3. TÝDEN – 3x běh 44 km, 1x inline, 3x posilování
4. TÝDEN – 4x běh 50 km, 2x kolo, 3x posilování

středa – ráno plavání 30 minut + večer lehký běh 11 km
čtvrtek – nějaká střevní chřpka, takže dnes určitě VOLNO
pátek – VOLNO (cítíl jsem se docela dobře, ale ještě nebyla síla na trénink – ztráta na váze 2,5 kg)
sobota – kolo 27 km
neděle – VOLNO + posilování

Místo 5 plánových běhů jen 2. Dvakrát jsem nemohl a jednou jsem místo běhu zvolil kolo.

2. TÝDEN

Ve středu asi zkusím běžecký závod na 5 km.

pondělí – lehký běh 9 km (ráno podle váhy ztráta od čtvrtka už jen 1 kg)
úterý – ráno plavání 35 minut (váha 75,5 kg OK) + večer posilování 35 minut
středa – závod na 5 km

Olympijský běh 5 km České Budějovice – 6. místo

IMG_9842

asi 300 metrů před cílem

Středa večer patřila dni olympijského běhu asi na 24 místech ČR. Nemohl jsem chybět na startu, navíc se u nás v ČB konal jeden ze tří tzv. „zlatých“ závodů s velkou účastí. Na výběr byly 2 tratě, vybral jsem si kratší 5 km závod. Na startu bylo pár borců – atletů, jinak většinou nešlo o pravidelné běžce a tak jsem pomýšlel na dobré umístění. Hned po startu se na čele utrhla skupinka vedená Janem Kreisingerem, který běžel desítku, ta se běžela na dva okruhy. Já jsem běžel jen jeden okruh. Chvíli jsem se snažil držet vedoucí skupinky, ale vydržel jsem jen k první lávce, pak už to byl boj. První kilometr za 3:40 byl podle plánu, ty další už byly slabší a měl jsem problém držet tempo pod 4:00/km. V cíli jsem měl čas 19:41, to bylo pro mě zklamání. Chtěl jsem běžet čas pod 18:30, naivně jsem si myslel, že bych mohl dokonce atakovat hranici 18 minut. Pocitově špatný, asi se projevil výpadek v posledních 14 dnech, kdy jsem toho moc nenaběhal. Podle tepovky 178/min jsem šlapal nadoraz.

čtvrtek – rozklus 15 min. + posilování 35 min.
pátek – tempový běh 11 km (v tempu maratonu 10 km)

čtvrtek – VOLNO + posilování
pátek – VOLNO (lehce inline 12 km + koupačka)
sobota – dlouhý běh 17 km
neděle – tempový běh 12 km (9 km v tempu maratonu cca 4:40/km) + posilování

Jelikož se chystám 26. září na maraton (za 12 týdnů), tak je asi nejvyšší čas začít budovat základní vytrvalost. V dalších týdnech se budu snažit naběhat co nejvyšší objemy a k tomu přidám ještě delší vyjížďky na kole. K tomu budu nadále posilovat 2-3x týdně, hlavně variace na kliky a dřepy, výskoky, sklapovačky a cviky na core.

4. TÝDEN

Tréninkové běhy v nadcházejících týdnech bych chtěl absolvovat v těchto tempech: lehký běh (8-15 km) 4:55/km, tempový běh (10-15 km) 4:25-4:45/km, dlouhý běh (15+) 4:35-4:45/km, silový běh 4:10/km, intervaly 5-6x1km 3:45/km a případné rege. běhy 5:30/km (místo nich asi zvolím kolo).

pondělí – lehký běh 8 km + kolo 26 km
úterý – VOLNO + posilování 30 min.
středa – dlouhý běh 19 km v tempu 4:44/km (posledních 5 stupňované tempo až na 4:30/km)
pátek – závod 10 km

Běh o Neplachovský hrneček – 2. místo

P1040365Běžecký závod na 10 km v Neplachově byl v červencové termínovce jako jeden z mála závodů v okolí, takže pro mě jasná volba. Navíc se běhá do kopce a já mám kopce rád. Start byl cca v 18.30, počasí krásně letní. Běželo se na dva stejné 5 km okruhy. V prvním okruhu jsem se držel zpátky na 3. až 5. místě, abych nezabloudil a v druhém kole jsem nastoupil v kopci. Povedlo se mi dostat na 2. místo a to už jsem držel až do cíle, věděl jsem že na prvního mám obrovskou ztrátu, takže jsem pak už jen hlídal odstup. Poprvé v životě jsem skončil na „bedně“. Čas 40:38. Chtěl jsem skončit do třetího místa a to se povedlo. Pocity výborný, cítil jsem v závodě sílu v nohách narozdíl od minulého závodu, tak snad to posilování nohou dělám dobře.

Jinak ještě k závodu. Menší komplikace vznikla při rozběhu, zjistil jsem totiž, že se poběží z velké části po nezpevněné lesní cestě, kde je spousta kamenů. Musel jsem přezout závodní maratonky, (abych si je šutrama nezničil) na tréninkové boty, ve kterých normálně nezávodím. Ještě že jsem je měl, maratonky bych asi dost poničil.