1. týden 46km (plán 55km), 5x týdně+hokej, 3x posilování, dlouhý běh 15,5km
2. týden 53km (plán 60km), 4x týdně+hokej, 3x posilování, dlouhý běh 19,7km
3. týden 61km (plán 65km), 5x týdně, 3x posilování, dlouhý běh 22km
4. týden 50km (plán 30km – 5x týdně+hokej, regenerační týden, dlouhý běh 15km)

V 1. týdnu jsem úspěšně absolvoval 5 výběhů, zatímco v předchozích týdnech jsem běhal maximálně 4. Chtěl bych i v dalších týdnech běhat 5x týdně. Některé dny prostě budu kombinovat běh a posilování. Snad to půjde a snad mi to dovolí zimní počasí. I přes 5 běhů jsem nedosáhnul na plánovanou kilometráž 55km. Budu muset prodloužit pondělní dlouhý běh, těch 15,5km nestačí. Rychlost jsem potrénoval v hokejovém zápase.

V 2. týdnu se mi podařilo s vypětím všech sil zaběhnout dlouhý běh 19,7km. Byla zima -1 stupeň a foukal nepříjemný silný vítr. Běžel jsem to v krosových botách povětšinou na sněhu, takže to byl asi můj nejtěžší běh, co jsem kdy absolvoval. Ale jsem za to rád, protože těžký tréninky v mrazu na sněhu pomáhají zlepšit termoregulaci a oproti např. běžcům na běhátkách v teple bych měl mít taky posílená chodidla, lepší stabilitu a odolnost. Ve středu se mi povedlo zaběhnout osobák na 10km v čase 44:43 na hranici ANP 169 tepů, 90% tratě bylo zasněžené, takže velice těžké podmínky. Dohromady jsem běžel v týdnu jen 4x, protože víkendy tradičně mívám jiný program, v sobotu chvíli plavání jinak nic (večer ples) a nedělní hokej jsem spojil s posilováním. Rychlost opět trénovaná při hokeji, tj. mnoho krátkých rychlých sprintů na bruslích.

3. týden – Ráno mě mile překvapila váha, která mi ukázala 77,8kg. Bál jsem se, že opět spadne o pár deka (jako pravidelně v posl. 4 měsících) a bude kolem 76kg. Ale bylo to o 0,8kg více než před týdnem. Moje BMI je 21-22. Asi se začíná projevovat pravidelné posilování 3x týdně, které dodržuji již 5. týdnů v kuse a taky výběhy prudkých kopců.

Příklad z behej.com: Navyšování podle SlavoK z průměru 60km/týdně: 70, 80, 90,46, 85, 81, 90, 100, 110, 39, 91, 120, 121, 120 (byl z toho vyřízený a těšil se na reg.týden, původní plán byl méně agresivní). Bylo to v zimě 2009/2010, potom v květnu zaběhnul maraton pod 3 hodiny.

4. týden jako v předchozích cyklech jsem pojal ve stylu regenerace a snížení kilometráže cca na objem z 1. týdne. Nakonec jsem se cítil velmi dobře a dal jsem trochu víc, kilometráž 50km byla v normě. Bohužel jsem se ale s vědomím snížení objemu vůbec nešetřil a narazil jsem. V pondělí jsem běžel dlouhý běh 15km hodně rychle, chtěl jsem si vyzkoušet tuto trať běžet téměř naplno s ohledem na blížící se závod. Při pátečním tréninku jsem dal můj oblíbený kopec celkem 3x namísto 2 výstupů, což byla pořádná rána regeneraci. V neděli se objevil zánět v oku, bolest v krku a viróza mě vyřadila na pár dní z tréninku. Možná to nebylo intenzitou tréninku a stejně by to dopadlo, i kdybych se více šetřil. Celý týden jsem pobýval doma s nemocnými dětmi, k tomu jsem přišel do styku s dalšími nakaženými lidmi a tak jsem tu virózu dostal taky.